Na pierwszej randce każdy chce wypaść jak najlepiej. Przygotowując się do niej, uważnie wybieramy miejsce spotkania, atrakcje, w jakich będziemy uczestniczyć, a także dbamy o swój wygląd i strój. Z wyborem tego ostatniego duże problemy mają zarówno Panie, jak i Panowie. Zastawiamy się, czy wybrany przez nas strój na randkę spodoba się drugiej osobie i będzie tym odpowiednim. Zasad randkowego dress codu jest bardzo dużo, część z nich wzajemnie się wyklucza, dlatego też my proponujemy kierować się tymi podstawowymi i podejść do sprawy rozsądnie. Zobacz jak ubrać się na pierwszą randkę?

ONA: jaku ubrać się na pierwszą randkę?

Większość mężczyzn to wzrokowcy i chociaż panowie zgodnie powtarzają, że liczy się także wnętrze i intelekt, nie ma się co oszukiwać – w trakcie spotkania dużą wagę przyłożą do tego, jaki strój wybierzesz na pierwszą randkę.

Jeżeli chcesz dobrze wypaść, dobierz ubiór dopasowany do miejsca randki, przewidzianych atrakcji oraz swojej figury. Strój na pierwszą randkę ma pokreślić jej atuty i zatuszować niedoskonałości, nie warto jednak wybierać sukienek czy bluzek zbyt eksponujących dekolt, czy odkrywających ciało – może to być niemile odebrane. Nie oznacza to jednak, że mamy popaść w skrajność i na randkę wybrać obszerny sweter i spodnie dresowe. Warto podkreślić dziewczęcy look np. koronkową sukienka czy butami na obcasie.

Dobrą zasadą wyboru stroju na randkę jest również to, aby zakładać rzeczy, w których dobrze się czujemy i jest nam komfortowo. Przebieranie się za seksownego wampa, kiedy tak naprawdę wolimy styl boho, może być poczytane, jako próba zatuszowanie kim się naprawdę jest. Ostrożnym trzeba też być w zakresie dodatków – lepiej postawić na zasadę im mniej, tym lepiej.

ON: jaku ubrać się na pierwszą randkę?

Wybór stroju na pierwszą randkę to dla mężczyzny prawdziwe wyzwanie. Panowie, którzy nie znają się na modzie, zazwyczaj mają z tym duże problemy i w konsekwencji zakładają pierwszy z brzegu wyciągnięty t-shirt. Tymczasem na pierwszą randkę warto trochę się postarać. Jeżeli nie zaprosiło się swojej wybranki do eleganckiej restauracji czy na koncert do filharmonii, gdzie obowiązują stroje formalne, to możesz postawić na stylizacje smart casual. Sportowa taliowana koszula z klasycznymi jeansami i pół eleganckimi butami sprawdzi się na randce w kawiarni czy mniej wyszukanej restauracji.

Do takiego stroju na pierwszą randkę warto dobrać stylowe dodatki np. zegarek szalki, okulary przeciwsłoneczne lub elementy męskiej biżuterii. W doborze dodatków warto jednak zachować umiar i nie przesadzić. Podobnie jak panie, również i panowie, wybierając się na pierwszą randkę, powinni postawić na ubiór wygodny i dopasowany do sytuacji.

Dress code na randce

Bez względu na to, jaki strój na pierwszą randkę się wybierze to i kobiety i mężczyźni powinni kierować się podstawowymi zasadami dress codu randkowego. Założone ubrania konieczne muszą być czyste, pachnące i wyprasowane. Podobnie wygląda kwestia butów – ubłocone i zniszczone nie będą dobrym dodatkiem do żadnego stroju na randkę, nawet tego najlepiej dobranego.

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ