Poduszka zafu

Medytacja wywiera bardzo korzystne działanie na całe ciało oraz na psychikę praktykującego. Jest doskonałym sposobem na wyciszenie się oraz na zwiększenie koncentracji. Joga i medytacja polecana jest osobom, które zmagają się z zaburzeniami lękowymi, są zestresowane lub pragną znaleźć spokój wewnętrzny. Aby zacząć praktykować medytację w domu wystarczy chęć, trochę czasu i wygodna poduszka zafu.

Przed medytacją — co jest potrzebne?

Na początku warto uświadomić sobie, że medytacja jest długotrwałym procesem. Nie da się jednorazowo usiąść na poduszce zafu, zamknąć oczy i medytować. Wyłączenie umysłu i przestawienie go na odpowiednie tory wymaga praktyki. Na początku warto poświęcić kwadrans na medytację, z czasem można zwiększać długość seansu. Medytacja polega na przekierowaniu myśli, zdystansowania się do nich oraz skupienia się na oddechu. Pozycja powinna być wygodna, a miejsce ciche i spokojne. Warto zgasić światło lub zasłonić okno. Przez okres skupienia nikt nie powinien przeszkadzać w medytacji. Medytować można na leżąco, ale lepiej jest na siedząco. Leżąca pozycja wydaje się wygodniejsza, ale łatwo wtedy zasnąć. Wygodne siedzenie jest możliwe, jeśli wybierze się odpowiednią poduszkę zafu dla swojego ciała.

Czym jest poduszka zafu i jaką wybrać?

Podczas medytacji należy skupić się na oddechu, na początku może być to utrudnione, jeśli pozycja jest niewygodna, coś uwiera lub bolą plecy. Poduszka zafu sprawia, że długotrwałe medytowanie w pozycji siedzącej jest wygodne. Dobierając właściwą poduszkę do medytacji, uniknie się garbienia pleców i spięcia ciała. Kupując poduszkę, trzeba zwrócić uwagę na budowę ciała oraz na sprawność fizyczną. Siedzisko może być wysokie lub niskie. Niskie i cienkie poduszki są często wybierane przez osoby, które medytują od dawna i dodatkowo ćwiczą jogę. Mają rozciągnięte stawy kolanowe i biodrowe, więc pozycja siedząca jest dla nich komfortowa. Wysoka poduszka zafu jest polecana osobom początkującym. Nazbyt wysokie siedzisko może przyczynić się do bólu kolan, ponieważ będą one zbyt wysoko. Wyższa poduszka zalecana jest wyższym medytującym. Niskie, początkujące osoby powinny mieć średnie siedzisko. Poduszki zafu wykonane są z miękkiej, dobrej jakości bawełny. W środku znajdują się łuski orkiszowe. Ten naturalny wsad sprawia, że siedzisko jest unikalne i doskonale chroni przed zimną posadzką. Orkiszowy wkład ułatwia dopasowanie się poduszki do kształtu ciała medytującego, niweluje to dyskomfort i chroni mięśnie oraz stawy przed bólem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ