Jak skutecznie szukać pracy?

Poszukiwania pracy wcale nie muszą być żmudne i skomplikowane. Jeśli jesteś właśnie na etapie poszukiwania pracy, powinieneś wiedzieć jak się za to zabrać, by szybko odnieść pożądany efekt. Dowiedz się jakie drogi mogą Cię doprowadzić do znalezienia właściwego stanowiska.

Sposoby szukania pracy

  • znajomi – daj znać swoim znajomym, popytaj ich, może akurat ktoś coś słyszał, wie gdzie szukają pracowników. Czasem łatwiej jest zdobyć posadę jeśli poleci Cię ktoś, kto darzy Cię zaufaniem, choć nie jest to oczywiście regułą. Praca załatwiona po znajomości ma jednak i swoje minusy. Zapytać jednak zawsze można.
  • kontakt osobisty – chodzenie od firmy do firmy z CV jest to coraz rzadziej praktykowanym sposobem, jednak przez niektórych bardzo cenionym. Pokazujesz siebie jako osobę zaangażowaną w swoje działania, która nie boi się wyzwań, pewną siebie, gotową na konfrontację z ewentualnym przyszłym pracodawcą w każdej chwili.
  • ogłoszenia w gazetach – stare dobre gazety wciąż prowadzą rubryki z ofertami pracy. Często opatrzone się one numerem telefonu do firmy, dzięki czemu możesz od razu porozmawiać o szczegółach, w jasny sposób ustalić, czy dane stanowisko by Ci odpowiadało i jednocześnie zaprezentować się pracodawcy.
  • internet – aktualnie najpopularniejszy sposób na to, by znaleźć ciekawą pracę. Przede wszystkim mnogość ofert jest ogromna, możesz je przesortować tak, by wyświetlić tylko te, które Cię interesują. Aplikacje wysyłasz z poziomu swojej kanapy, więc możesz ich złożyć kilkadziesiąt w ciągu jednego dnia. Jest również opcja szukania pracy „na piechotę”, czyli bezpośrednio na przez strony interesujących Cię firm w zakładce „kariera”.

Portale z ofertami pracy

Najbardziej wygodną formą przeglądania ofert, szczególnie jeśli zależy Ci na tym, by znaleźć ich jak najwięcej, jest opcja portali z ofertami pracy. Bardzo bogatym pod tym względem serwisem jest https://pl.jobsora.com. Możesz tam użyć filtra, dzięki któremu wyświetlisz tylko ogłoszenia z interesującej Cię lokalizacji, branży, a także z satysfakcjonującym Cię wynagrodzeniem. Zaoszczędzisz przy tym wiele czasu i zwiększysz swoją skuteczność dzięki możliwości wysłania wielu aplikacji w ciągu jednego dnia.

Artykuł partnera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ