ćwiczenia

Mała ilość ruchu, częstsze podjadanie, większe porcje posiłków i brak możliwości spalenia nadwyżki kalorycznej poprzez regularny trening na siłowni to prosta droga do nadwagi. Codzienne zajęcia zawodowe oraz inne  okoliczności sprawiają też, że niekiedy brak nawet czasu na zwykły spacer.

Codzienna dawka ruchu jest jednak niezbędna do zachowania zdrowej i pięknej sylwetki. Dlatego trzeba koniecznie w ciągu dnia znaleźć czas na planowanie zbilansowanej diety oraz ćwiczenia czy inne formy ruchu, zwłaszcza te, które można wykonywać bez wychodzenia z domu. Dodatkowo dobrze jest zaopatrzyć się w suplementy, które będą wspomagać efekty ruchu. Takie środki można kupić na stronie: https://www.budujmase.pl/sklep. Na przykład odżywki białkowe wspomogą regenerację mięśni po wysiłku.

Jak powinna wyglądać dieta dla osób, które mało się ruszają?

Przede wszystkim należy uważać na to, by spożywać tylko tyle kalorii ile jest się w stanie spalić. Jeżeli codziennie siedzisz wiele godzin przy biurku, a po pracy na kanapie, to zapotrzebowanie kaloryczne zdecydowanie maleje. Dlatego warto najpierw wykluczyć z diety to, co zawiera puste kalorie, czyli słodycze, napoje gazowane oraz fast foody i żywność przetworzoną. Codzienny sposób żywienia najlepiej jest oprzeć na warzywach, białku zwierzęcym i roślinnym, kaszach, orzechach i płatkach. Jeżeli nie jesteśmy w stanie poprawnie obliczyć w głowie wartości kalorycznych spożywanych produktów, dobrze jest korzystać z pomocy w postaci dedykowanych aplikacji czy kalkulatorów.

Ćwiczenia domowe bez sprzętu

Można z całą pewnością stwierdzić, że jakikolwiek ruch jest lepszy niż żaden, więc nie ma znaczenia, że osoba siedząca w domu ma bardzo słabą kondycję i nie jest w stanie wykonać godzinnego treningu. Wystarczy już 15 minut ćwiczeń aerobowych czy rozciągających. W sieci można znaleźć dużo ich przykładów. Ponadto bardzo modną formą ćwiczeń dla osób, które prawie przez cały czas przebywają w domu są treningi wideo, do których dostęp jest zupełnie bezpłatny. Trzeba jedynie pamiętać, by wykonywać wszystkie ćwiczenia poprawnie. Wtedy zdecydowanie maleje ryzyko kontuzji.

Sprzęt, który przyda się w domu

Nie ma potrzeby inwestowania w drogie akcesoria, takie jak orbitrek czy bieżnia. Tak naprawdę na początek wystarczy na przykład skakanka. Codzienne 15 minut skakania poprawi kondycję i metabolizm. Z czasem można oczywiście zwiększać czas ćwiczeń. W podobnie niskiej cenie można kupić rozciągliwe taśmy. Istnieje wiele możliwości ćwiczeń z ich użyciem. Niezbyt ciężkie ketle czy ciężarki również sprawdzą się w domu, szczególnie dla początkujących. Chcesz popracować nad brzuszkiem i biodrami? Zainwestuj w twister, czyli niewielki sprzęt, dzięki któremu można wykonywać obroty ciałem w obie strony. Z nieco droższych sprzętów można polecić także stepper, szczególnie jeżeli nie ma czasu lub możliwości by wyjść z domu na spacer. Najlepiej jest różnicować rodzaje aktywności, by się szybko nie znudziły. Dzięki takim działaniom na pewno uda się zachować ładną sylwetkę, nawet przez długi czas nie wychodząc z domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ