Moment oświadczyn to magiczna chwila dla pary zakochanych. Wyznanie, że chce się spędzić z drugą osobą resztę życia, często jest stresującym momentem poprzedzonym wieloma tygodniami planowania i przygotowań. Panowie stresują się miejscem oświadczyn, zastanawiają się jak ubrać swoje uczucia w słowa, a także rozmyślają jaki pierścionek zaręczynowy wybrać. Elementów idealnych zaręczyn jest tak wiele, że bez trudno można wpaść w popłoch, organizując je. Dziś opowiemy na pytanie, jak wybrać pierścionek zaręczynowy.

Podchodząc do wyboru pierścionka zaręczynowego, należy zadać sobie kilka podstawowych pytań. Pierwsze z nich to jaki rozmiar ma mieć pierścionek zaręczynowy. Kolejne, z jakiego materiału ma być on wykonany. Jeszcze następne, jaki kamień szlachetny powinien ozdabiać pierścionek zaręczynowy. Dodatkowo wielu panów zastanawia się, czy warto inwestować w pierścionek zaręczynowy z grawerem.

Rozmiar pierścionka zaręczynowego

Każdy pierścionek ma swój rozmiar – uzależniony jest on od grubości palca. Jeżeli więc chce się kupić pierścionek zaręczynowy, który będzie idealnie pasował na palec, należy zdobyć informacje o rozmiarze palca partnerki, a dokładnie palca serdecznego prawej lub lewej dłoni. Można to zrobić na co najmniej kilka sposobów. Najprościej zapytać o rozmiar np. rodziców, jeśli oni kupowali taki prezent córce. Alternatywą jest zmierzenie pierścionka, który przyszła narzeczona nosi na co dzień lub przymierzenie go na swój palec.

Złoty pierścionek zaręczynowy, a może srebrny lub platynowy?

Wybór materiału wykonania pierścionka zaręczynowego stwarza panom dużo problemów. Możliwości jest kilka. Ta najpopularniejsza to tradycyjne złoto. Metal ten odpowiada powadze sytuacji i jest w miarę bezpiecznym rozwiązaniem. Do zalet złotych pierścionków zaręczynowych należy również to, że kruszec ten jest trwały. Jednak żółte złoto to nie jedyny wybór. Panowie mogą zdecydować się na pierścionek zaręczynowy z białego złota lub tego w odcieniu różowym. Jeśli przyszła Panna Młoda ma uczulenie na złoto, należy pomyśleć o alternatywie. Są nimi pierścionki zaręczynowe z platyny lub srebra.

Brylant, szmaragd, rubin a  może szafir? Kamień ozdobny w pierścionku zaręczynowym

Kolejnym dylematem panów jest kamień, który będzie ozdabiał pierścionek zaręczynowy. Klasycznym i bezpiecznym wyborem jest brylant. Pasuje on zarówno do złota (w każdym odcieniu), jak i platyny. Należy jednak pamiętać, że cena pierścionka zaręczynowego z brylantem może być spora. Jeżeli wiec budżet nie pozwala na taki wydatek, ten kamień można zastąpić cyrkoniami. W pierścionkach zaręczynowych mogą znaleźć się też nieco bardziej ekstrawaganckie kamienie np. rubiny, szafiry czy szmaragdy. Samą wielkość kamienia należy uzależnić od budżetu oraz upodobań przyszłej narzeczonej. Osoby, które na co dzień nie noszą biżuterii, mogą źle się czuć w pierścionku z dużymi kamieniami ozdobnymi lub może on nie być zupełnie w ich guście.

Styl pierścionka zaręczynowego

Zazwyczaj panowie decydują się na zakup pierścionka zaręczynowego w salonach jubilerskich. Te najchętniej kupowane pochodzą z najnowszych kolekcji i utrzymane są w stylu nowoczesnym. Nie oznacza to, że każdy z panów musi podążać tą drogą. Dobrą opcją jest zakup pierścionka zaręczynowego w małym salonie jubilerskim – dzięki temu ma się większość pewność, że model będzie unikalny lub wręczenie pierścionka po babci, lub mamie. Jego wygląd powinien być dopasowany do gustu przyszłej narzeczonej. Panowie, którzy zupełnie nie odnajdują się w ślubnej biżuterii, o pomoc mogą poprosić np. przyjaciółkę, mamę lub siostrę.

 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ