Męska biżuteria ma na celu podkreślić indywidualny styl i charakter, a także nadać odpowiedni wyraz stylizacją. Dzisiaj sklepy oferują szeroki wybór męskiej biżuterii od zegarków, przez spinki do mankietów aż do bransoletek i łańcuszków. Jednym z rodzajów męskiej biżuteriinieśmiertelniki. Ten znany od wielu lat element militarystyczny dziś jest niezwykłą ozdobą, która Panowie chętnie wykorzystują do uzupełnienia stylizacji. Zobacz, czym jest nieśmiertelnik i jak go nosić.

Historia nieśmiertelnika

Nieśmiertelniki pierwotnie były wykorzystywane przez wojsko w celach praktycznych. Po raz pierwszy pojawiły się w 1865 roku w czasie wojny secesyjnej. To wtedy na metalowych blaszkach wbijano dane żołnierzy walczących po obu stronach barykady. Dane te miały pomóc w identyfikacji poległych. Nieśmiertelniki na dobre w wojsku Stanów Zjednoczonych zagościły w 1906 roku, a popularność w Europie zyskały w trakcie I wojny światowej.

Nieśmiertelnik dziś

Dziś nieśmiertelnik oprócz tego, że jest stosowany w wojsku, wykorzystywany jest także jako męska biżuteria. Jest uznawany za idealny prezent dla chłopaka czy męża. Szerokie zastosowanie nieśmiertelników sprawia, że mogą one być nie tylko estetycznym gadżetem, ale i praktycznym akcesorium.

Nieśmiertelnik z własnymi danymi to prawdziwa skarbnica wiedzy dla służb ratunkowych i medycznych w czasie wypadku. Dane takie jak grupa krwi czy uczulenia nie raz pomogły uratować życie. Taki cywilny nieśmiertelnik często wybierane jest na prezent i stosowany zarówno przez Panów, jak i Panie. Może być noszony na łańcuszku na szyi, jako bransoletka czy też jako brelok do kluczy.

Coraz częściej nieśmiertelniki wykorzystywane ą jako modny męski naszyjnik. Podkreślają one unikalny, często militarny styl i zastępuje standardowe łańcuszki czy koraliki. Nieśmiertelniki to męska biżuteria, która zwraca na siebie uwagę. Sprawia to nie tylko minimalistyczny wygląd, ale również i wybijane na nich sentencje. Oprócz danych osobowych na nieśmiertelnikach często wybija się motta życiowa, slogany, cytaty, wyznania uczuć czy militarystyczne wzory.

Rodzaje nieśmiertelników

Cena nieśmiertelnika uzależniona jest od konkretnego producenta. Wpływano na niego również sposób, w jaki tworzone są na nim napisy. Opcje są tutaj dwie: tradycyjna wybijana oraz grawer. Nieśmiertelniki wybijane to te tworzone na specjalnej maszynie, gdzie znaki wybijają się od dołu od góry. Są one uważane za trwalsze i lepsze jakościowe.  Koszty nieśmiertelnika wybijanego to ok. 20 zł, grawerowanego 40 zł. Tradycyjnie nieśmiertelnik wykonywany jest ze stali, ale dla Panów, którzy lubią nieco większy luksus, sklepy proponują nieśmiertelniki ze srebra, złota, a nawet platyny. Ten rodzaj męskiej biżuterii można dostać w sklepach jubilerskich oraz militarystycznych.

Jak nosić nieśmiertelnik?

Nieśmiertelnik noszony jako biżuterię można łączyć niemal z każdy zestawem stylizacyjnym. Nie polecany jest jedynie do formalnych i eleganckich strojów, takich jak fraki i garnitur. Doskonale spisuje się u panów, którzy lubią sportowe ubrania czy stawiają na styl casualowy. Nieśmiertelniki można łączyć z bransoletkami z paracordu (w wersji bardziej sportowej) lub inną męską biżuterią wykonana ze szlachetnego metalu w wersji będzie eleganckiej.

 

[Głosów:8    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ