Każdy kierowca lubi, gdy karoseria samochodu się błyszczy a świeże wnętrze kojarzy się z fabrycznym stanem pojazdu. Żaden nie wyobraża sobie z kolei poruszania się brudnym samochodem. Jak zapewnić autu estetyczny wygląd przy niewielkim nakładzie sił i gotówki? No i czy to w ogóle możliwe? Sprawdźmy!

Zacznijmy od tego, że nie każdy ma kawałek działki, gdzie mógłby umyć samochód. Dlatego istotnym będzie także wybór dobrej myjni samochodowej. Na każdej można skorzystać z dostępnych środków do mycia. Możemy także skorzystać tylko z wody pod ciśnieniem a do mycia użyć własnych kosmetyków do auta.

Kosmetyki do mycia karoserii i felg

Zakup kosmetyków samochodowych zaczynamy od preparatów do mycia i konserwacji karoserii samochodu. Wystarczy dobrej jakości szampon oraz gąbka. Do najchętniej wybieranych i polecanych należy zaliczyć produkty firm Sonax, K2 i Amtra. Przed wyborem warto upewnić się jednak, czy dany produkt posiada w składzie wosk.

Ponadto warto zaopatrzyć się w preparat do mycia felg. Niestety zwykły szampon czasami nie wystarcza by pozbyć się mocnych zabrudzeń na kołach. Z kolei w okresie letnim przyda się płyn do usuwania owadów, który pozwala szybko i skutecznie pozbyć się warstwy owadów z maski samochodu. Powyższe preparaty można kupić w przedziale cenowym 15-30 złotych.

Preparaty do mycia wnętrza pojazdu

Najbardziej popularnym preparatem do czyszczenia wnętrza samochodu jest nabłyszczający płyn do kokpitów PLAK. Kierowcom, którzy nie lubią kosmetyków w sprayu, producenci kosmetyków samochodowych oferują wilgotne ściereczki do kokpitu. Użycie ściereczek pozostawi nie tylko czysty kokpit ale także przyjemny zapach.

Bardziej ambitnym kierowcom można polecić zakup specjalistycznych preparatów do mycia tapicerki. Dobiera się je odpowiednio do rodzaju tapicerki – materiałowa lub skórzana. Proces czyszczenia zajmuje więcej czasu ale efekt znacznie lepszy. Taki preparat od dobrej firmy kupimy za około 80-90 złotych.

Woskowanie dla efektu końcowego

Po umyciu samochodu pojazd musi zostać odpowiednio nawoskowany, co uwydatni efekt wizualny mycia. Tu wybór produktu nie będzie taki łatwy. Na rynku znajdziemy wiele preparatów od znanych i cenionych marek w podobnych przedziałach cenowych. Za najchętniej kupowane uznać należy jednak preparaty SONAX, K2 oraz Autoland – to także najczęściej polecane kosmetyki samochodowe w sklepie iParts.pl, największym sklepie motoryzacyjnym online w Polsce.

Na koniec wypada wspomnieć, że umycie wnętrza, karoserii i odpowiednie nawoskowanie pojazdu to nie wszystko. Po dokładnym umyciu i nawoskowaniu należy także wyczyścić szyby samochodu. Płyn do mycia szyb samochodowych można kupić za około 10 złotych. Nie jest to duży wydatek a użycie płynu sprawi, że auto po umyciu będzie prezentować się jak nowe.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ