Jak wyczyścić elewację

Budynki mieszkalne po wielu latach użytkowania ulegają często zabrudzeniom. Wtedy należy przeprowadzić ich czyszczenie. Tylko dzięki ich wyczyszczeniu, będziemy w stanie przywrócić im dawny blask. W zależności od tego, z czego zrobione są elewacje budynków, stosuje się różne środki do ich czyszczenia.

Oczyszczenie elewacji nie jest prostą sprawą, ponieważ jeśli zrobimy to nieumiejętnie, możemy narobić więcej szkód niż osiągnąć korzyści. Jeżeli będziemy czyścili elewację z klinkieru lub z cegły musimy mieć odpowiednie środki do tego rodzaju materiału. Inne środki zastosujemy natomiast do piaskowca czy granitu. Do czyszczenia bardzo twardych i wytrzymałych materiałów można wykorzystać myjkę ciśnieniową. Czasem przeprowadza się także piaskowanie ścian za pomocą specjalnego urządzenia zwanego piaskarką.

Czyszczenie polega na wystrzeliwaniu bardzo drobnego piasku na powierzchnię, która jest czyszczona. Efekt jest zazwyczaj fantastyczny. Powierzchnia wygląda jak w pierwszy dzień po oddaniu do użytkowania. Jeśli czyścimy elewację z glonów i mchów, będziemy potrzebowali do tego odpowiednich środków chemicznych. Szczególnej ostrożności wymaga czyszczenie powierzchni zrobionych z delikatnych struktur takich jak tynki mineralne. Można je bardzo łatwo uszkodzić lub zabrudzić. Mogą powstać na nich plamy, które będzie bardzo trudno usunąć. Może się potem okazać, że jedynym wyjściem jest skucie starego tynku i położenie nowego. Będzie się to oczywiści wiązać z ogromnymi kosztami. Tynkowanie natryskowe ułatwi sprawę utrzymanie elewacji w należytej czystości sprawdź na kosbud.com.pl.

W związku z tym, że proces jest trudny, najlepiej jest zatrudnić do czyszczenia elewacji wyspecjalizowaną firmę dysponującą odpowiednim sprzętem i wiedzą. Będą oni wiedzieli jaki preparat zastosować na dany typ elewacji. Dodatkowo otrzymamy gwarancję na wykonaną przez nich pracę. Nie będziemy musieli martwić się o efekty. Jeśli okaże się, że coś poszło nie tak, koszty naprawy poniesie firma, z którą podpisaliśmy umowę. Dlatego pamiętajmy zawsze o podpisaniu umowy i nie róbmy niczego bez niej. Może będzie, trochę drożej, ale pamiętajmy, że chytry dwa razy traci.

ostw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ