Jaki rodzaj alkoholu wybrać na prezent?

Gdy brakuje nam pomysłu na oryginalny prezent, najprostszym wyjściem z takiej sytuacji jest kupno alkoholu. Oczywiście są sytuacje, gdy nie wypada wręczać takiego prezentu. Jednak w zdecydowanej większości przypadków, zakup butelki markowego trunku nie będzie niczym niewłaściwym. W końcu zwyczaj wręczania alkoholu ma długą tradycję i większość osób, która otrzyma taki rodzaj prezentu, na pewno nie będzie czuła się z tego powodu urażona.

Komu nie wręczamy alkoholu w prezencie?

W pewnych sytuacjach wręczenie alkoholu w prezencie będzie odebrane jako nietakt lub wyraz skrajnego braku odpowiedzialności. Alkoholu nie kupujemy zatem kobietom w ciąży czy karmiącym mamom, ponieważ nie będą one miały najmniejszego pożytku z takiego prezentu. Z oczywistych względów alkoholu nie powinniśmy kupować osobie niepełnoletniej, a także tej, która jest abstynentem. Butelka alkoholu to również zły pomysł na prezent dla osoby, która zmaga się z uzależnieniem. Z prezentu w postaci butelki alkoholu raczej zadowolona nie będzie również starsza osoba. Poza tym osobie w podeszłym wieku zwyczajnie nie wypada wręczyć tego typu upominku.

Kiedy możemy kupić alkohol na prezent?

Najlepszą okazją do sprezentowania butelki alkoholu tj. Red Label, Jack Daniels czy Johnny Walker są imieniny, urodziny i różnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe organizowane w domach prywatnych, pubach czy dyskotekach. Markowy alkohol to także sprawdzony pomysł na prezent z okazji parapetówki, jakiegoś rodzaju rocznicy czy jubileuszu. Po butelkę gatunkowego trunku warto sięgnąć również wtedy, gdy chcemy podziękować komuś za przysługę lub odwdzięczyć się za okazaną nam pomoc. Alkohol, najczęściej markowe wino, to także sprawdzony prezent ślubny. Wiele młodych par prosi, by goście zaproszeni na ślub, zamiast tradycyjnych kwiatów przynieśli ze sobą butelkę wina lub innego alkoholu.

Jaki alkohol wybrać na prezent?

To jaki rodzaj alkoholu wręczymy komuś w prezencie, w dużym stopniu zależy od zasobności naszego portfela, okoliczności i upodobań danej osoby. Zasadniczo przyjmuje się, że mężczyznom wręcza się alkohole wysokoprocentowe, a kobietom alkohole zdecydowanie słabsze tj. likiery lub wina. Alkohol o najmniejszej zawartości procentów, czyli piwo, bardzo rzadko wręczane jest jako rodzaj oficjalnego prezentu. Symboliczny czteropak czy sześciopak piwa może być jednak formą podziękowania za jakąś drobną przysługę. Wręczanie takiego upominku jest często praktykowane, jednak dotyczy to przede wszystkim środowiska mężczyzn. Piwo jako upominek dla kobiety to raczej kiepski pomysł.

Najczęściej na prezent kupuje się alkohole markowe, znane i powszechnie uznawane za trunki z tzw. górnej półki. Doskonałym przykładem takich alkoholi są różne gatunki whisky tj. Red Label oraz gatunkowe wódki. Jeśli znamy się na winach, ciekawym pomysłem może być właśnie kupno butelki oryginalnego wina francuskiego, włoskiego czy hiszpańskiego, wyróżniającego się niepowtarzalnością smaku i aromatu. Ciekawym pomysłem na prezent mogą być także trunki regionalne. Jeśli szukamy czegoś bardziej wyrafinowanego, warto rozejrzeć się za dobrym koniakiem, brandy lub kilkunastoletnią whisky. Warto pamiętać, że Red Label lub Johnny Walker to alkohole spotykane w wielu odmianach. Im whisky starsza – dłużej leżakowana – tym jej cena jest wyższa.

[Głosów:31    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ