Biżuteria – idealny pomysł na prezent walentynkowy

Walentynki to czas, kiedy zakochani wręczają sobie prezenty świadczące o łączącym ich uczuciu. Panowie często mają problemy z wyborem upominku, który sprawi radość żonie, narzeczonej bądź dziewczynie. Najbezpieczniejsze rozwiązanie to biżuteria – co mamy do wyboru?

Bransoletka

W ostatnim czasie dużą popularność zyskały bransoletki, które można komponować samemu, składają się one z grubego łańcuszka oraz koralików i zawieszek nazywanych charmsami. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość szybkiej zmiany i dowolnego modyfikowania wyglądu – wystarczy wymienić koraliki, zamienić ich kolejność, bądź uzupełnić o nowy kolor lub wzór. Dobrym pomysłem bywa też podarowanie samej bazy, którą ukochana będzie mogła dowolnie rozbudowywać wedle własnego uznania. Panowie chcący podarować żonie lub dziewczynie coś wyjątkowego powinni rozważyć bransoletkę z zawieszkami, jaka przypadnie do gustu miłośniczkom delikatniejszej biżuterii. Również tego typu ozdoby można dowolnie uzupełniać o kolejne elementy stanowiące pamiątkę ważnych wydarzeń – zaręczyn, ślubu, narodzin dziecka, czy kolejnych rocznic.

Pierścionek

Święto Zakochanych przez wiele osób uważane jest za idealny moment na oświadczyny. Oczywiście planując takie wydarzenie należy wybrać odpowiedni pierścionek. Chociaż w salonach jubilerskich nie brakuje licznych propozycji, warto poświęcić nieco czasu na znalezienie wzoru idealnego. Oryginalnym rozwiązaniem jest biżuteria zaręczynowa wykonana z wykorzystaniem dawnych technik, jak mokume gane, czy niello, lub realizująca w pełni pomysł przyszłego narzeczonego. Tego typu pierścionki oczywiście będą też świetnym prezentem dla żony, zwłaszcza jeśli zostaną wykonane na indywidualne zamówienie i z uwzględnieniem gustu ukochanej, takiemu zadaniu podoła na pewno pracowania Inne Obrączki.

Kolczyki i klipsy

Panowie obawiający się, że nie trafią z rozmiarem pierścionka, mogą wybrać kolczyki bądź klipsy. Decydując się na taki prezent należy pod uwagę wziąć styl ukochanej. Niektóre panie wolą złoto, inne srebro, a jeszcze inne preferują oryginalne i przyciągające uwagę kolorowe ozdoby. W tym przypadku pomocne może być przyjrzenie się kosztownościom najchętniej noszonym przez ukochaną. W przypadku miłośniczek delikatniejszej biżuterii najlepszym rozwiązaniem będą równie skromne kolczyki. Z kolei kobiety preferujące modne i nieco bardziej okazałe dodatki będą zadowolone z bogato zdobionej biżuterii, albo nausznic. Te ostatnie wkładane są jak tradycyjne kolczyki, ale zakrywają małżowinę uszną stanowiąc tym samym ciekawą ozdobę całej stylizacji.

Piękna biżuteria sprawi prawdziwą radość każdej kobiecie, dlatego jej wybór na prezent walentynkowy będzie strzałem w dziesiątkę. Podczas zakupów należy kierować się przede wszystkim gustem ukochanej – w przeciwnym razie prawdopodobnie upominek zostanie odłożony do szuflady, a przecież nie o to chodzi. Pamiętajmy też, że grawerunek lub spersonalizowane ozdoby nadadzą całości wyjątkowego charakteru, dlatego warto się na nie zdecydować.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ