Zdecydowanie się na jakiś konkretny model pierwszego samochodu nie jest prostą decyzją. Każdy chcący kupić swoje pierwsze auto, pragnie, aby był to pojazd idealny i w stu procentach spełniający oczekiwania. „Świeżakami” w zakupach samochodów są głównie osoby młode, które przez długi czas odkładają pieniądze na samochód albo wyjeżdżają cyklicznie za granicę i pragną sobie kupić pierwszy samochód, który wyrazi ich potrzeby oraz podkreśli ich indywidualny charakter. Kwestia tego, jakie pierwsze auto sobie kupić nie jest prosta. Młodzi ludzie celują w okazyjne jednostki niemieckich producentów, mając szczególnie na uwadze moc silnika oraz renomę marki. W ferworze poszukiwania mocy i optymalizując to najniższą ceną, niestety nie mogą liczyć na trwałość, wysoką jakość i pewność co do stanu technicznego auta, które zostało przez nich kupione. Ważne jest więc odpowiednie podejście do tych kwestii i zastanowienie się, jakie powinno być nasze pierwsze auto.

Kilka wskazówek dla początkujących kupujących

Po pierwsze, nie napalaj się! Kupowanie aut wyłącznie pod wpływem emocji, intrygujących zapewnień sprzedającego i na podstawie wyłącznie pobieżnej oceny wizualnej samochodu bardzo często wprowadza kupujących w bardzo poważną pułapkę. Niestety, ale wielu sprzedawców niecnie wykorzystuje siłę, jaką potrafi zrobić profesjonalnie zrobiona kosmetyka samochodowa. Szczególnie podejrzliwie trzeba patrzeć na samochody doskonale wyglądające i śmiesznie tanie. Czasami taka inwestycje może się okazać mocno chybiona.

Dobrze jest więc sięgnąć po pewne rozwiązania, które gwarantują każdemu początkującemu kierowcy komfort i satysfakcję z posiadania własnego samochodu. Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę bez wątpienia winno być to, jak wygląda ekonomia eksploatacji i utrzymania samochodu.

W dobie wszechobecnego downsizingu i wysokich cen samochodów z salonu, raczej decydować się będziemy na jednostki kilkunastoletnie, o pewnej konstrukcji, niezawodnych silnikach i o dobrych parametrach zużycia paliwa. Na pewno, jako kupującego auto po raz pierwszy nie będzie Cię stać na samochód, zużywający około 12 litrów benzyny na 100 kilometrów.

Jakie marki i modele?

Fantastycznie sprawdzają się tutaj niektóre topowe marki wszechczasów. Jeśli nie wiesz, jakie pierwsze auto sobie kupić, to popatrz się na te najbardziej cenione i sprawdzone jednostki samochodowe.

W grupie tej znajduje się dynamiczny, niezmiennie stylowy, sportowy Renault Megane Coupe 1.6 oraz Fiat Punto. Wbrew pozorom Punto oferuje posiadaczom całkiem mocne jednostki napędowe, które dadzą wiele radości na drodze i nie przyczynią się znacząco do generowania dużych kosztów eksploatacji. Owszem, w podobnych cenach można kupić Golfa z silnikiem TDI, ale nie liczmy na to, że auto będzie miało za sobą pozytywną przeszłość. Również propozycja Peugeot’a 208 w wersji kabrio jest świetną rzeczą dla młodego kierowcy. Małe, zgrabne auto – no i w wersji z otwieranym dachem. Samochodzik ten pod maską ma oszczędnego i fajnie pracującego 100 konnego benzyniaka. Na pewno będzie to dobry wybór!

http://www.maxmotors.pl/

[Głosów:9    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ