Zakup rodzinnego auta nie musi być wcale wyborem między dynamiką, fajną stylistyką, a gabarytami i bezpieczeństwem. Producenci coraz lepiej rozumieją potrzeby młodych rodzin, w tym męskiej ich części. Posiadanie rodzinnego samochodu nie powinno na pewno powodować tego, że jazda samochodem przestaje być przyjemnością, a staje się jedynie mechaniczną czynnością związaną z jeżdżeniem do przedszkola, lekarza, czy na zakupy. Segment SUV oraz VAN-ów oferuje całkiem interesujące i niedrogie propozycje dla rodzin z dziećmi. Zapoznając się z rynkiem, możliwe będzie znalezienie komfortowe, elastycznego i estetycznego samochodu rodzinnego.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim trzeba się pozbyć przekonania, jakoby ścieżką zakupu samochodu rodzinnego przy ograniczonym budżecie jest wyłączny zakup wyśmiewanej i nielubianej Multipli. Fiat Multipla uznawany jest za jednocześnie jeden z lepiej zoptymalizowanych i bardzo użytecznych samochodów dla całej rodziny! Niestety, ale trefny design i łatka przypięta modelowi zniechęca wielu kierowców do kupna tego samochodu. Poza mało interesującą stylistyką, możliwe jest dostrzeżenie silnika o mocy 90KM mechanicznych i całkiem bezawaryjnej pracy. Okej, wróćmy jednak na ziemię!
Z pewnością dobrym wyborem na rodzinny samochód okaże się większe auto. Kryterium gabarytów nie jest kluczowe, o ile nie planujemy szybko powiększać rodziny, bądź też nie spodziewamy się bliźniąt, czy trojaczków. Elegancki sedan, wyposażony w turbodoładowaną jednostkę diesla będzie oszczędny i zagwarantuje odpowiednią ilość koni pod maską. Z tej grupy na pewno warto rozważyć wszelkie pojazdy wyposażone w silniki TDI, a więc propozycje od Volkswagena oraz Skody.

Dla nieco większych rodzin, które robią duże zakupy, korzystnie wypaść mogą auta tych samych producentów o bryle nadwozia Kombii. Korzystnie stylistycznie i pod kątem jednostki motorycznej wypada Renault Megane Grandotour z 2012 roku, szczególnie wyposażony w silnik 1.6 dCI, należących do najbardziej dynamicznych i jednocześnie bardzo oszczędnych silników.

Korzystnie prezentuje się również segment VAN-ów i mini-Vanów. Tak, zdajemy sobie sprawę z tego, że nie do każdego użytkownika stylistyka, jaką ma ten klasyczny rodzinny samochód trafi. Niemniej jednak nie można na wstępie skreślać tych samochodów. Nowe edycje Peugeota, choćby 3008 oraz Citroena C3 wyglądają bardzo nowocześnie, a pod maską odnaleźć można dynamiczne, ponad 100 konne silniki. Takim autem rodzinnym jeździłoby się o wiele przyjemniej.

Patrząc na inny rodzinny samochód, można także wziąć pod uwagę nieco bardziej klasyczne propozycje. Jedną z nich jest na pewno Seat Alhambra, oferujący nawet 7 miejsc, czy Opel Zafira Tourer.
W tym zestawieniu nie może też braknąć interesujących propozycji z rynków azjatyckich. Elegancki Nissan Note, czy Kia Carens to stylowe i jednocześnie dynamiczne propozycje dla wszystkich rodzin.

Warto rozejrzeć się nad fajnym autem rodzinnym. Wbrew obiegowej opinii, rodzinny samochód może mieć fajny styl i odrobinę pazura!

http://www.motocorner.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ