Zakup ładnego, komfortowego i wygodnego sedana w cenie do maksymalnie 20 tysięcy złotych nie jest dość prostym zadaniem. Biorąc pod uwagę to akurat kryterium cenowe, należy raczej nastawić się na kilkunastoletnie samochody używane. Możliwości jest jednak sporo i ta sytuacja nie oznacza wcale, że będziemy zmuszeni do nabycia zniszczonego, pokrytego toną szpachli i lakieru samochodu. Ważne jest rozpoczęcie poszukiwań i nastawienie się na konkretne modele samochodów.

Nadwozie sedan

Ten podtyp nadwozia stanowi jeden z pierwotnych zamysłów konstrukcyjnych wszystkich twórców. Sedan swoją nieco kanciastą bryłą, rozdzielonym przedziałem bagażnika nawiązuje po części do stylistyki limuzyn. W Polskim krajobrazie najczęściej w nadwoziu sedan spotkać można takie pojazdy, jak BMW serii 5, albo Audi A4. Patrząc na jakość poszczególnych roczników i szerokie rozpowszechnienie, to są to dwa modele, na które należy szczególnie zwrócić uwagę. Poszukiwania w internecie sprawiają, że sedan do 20 tys złotych będzie o wiele prostszy do odnalezienia, niż się nam pierwotnie może wydawać.

Poszukiwania w internecie

Ofert obejmujących około 15-20 letnie sedany z fabryk w Monachium i Ingolstadt jest sporo. Na jakie elementy należy przede wszystkim zwrócić uwagę?

Olbrzymim problemem takich jednostek okazuje się ząb czasu, który dotyka wszystkie elementy. Szczególnie nie oszczędza on karoserii, elementów podwozia oraz silnika. Problemem dla kupujących może się okazać nie tyle koszt samego nabycia samochodu, ale ewentualne koszty realizacji napraw starych modelów Audi oraz BWM. Części dla tych klasyków są niejednokrotnie bardzo drogie i odnalezienie czegoś korzystnego dla siebie ma olbrzymie znaczenie.

Czy warto sprowadzać?

Patrząc na egzemplarze znajdujące się na polskim rynku, to dodać należy, iż większość z tych sedanów jest już mocno wysłużona i często można mieć wątpliwości co do prawidłowego serwisowania tychże pojazdów. Najlepszym rozwiązaniem, z jakiego można skorzystać, byłoby zdecydowanie się na zakup zadbanej i sprawnej jednostki od kolekcjonera albo osoby, która przez większość czasu swojego sedana garażowała. Niestety, ale ofert takich jest bardzo mało. Egzemplarze już kolekcjonerskie zarejestrowane są jako zabytki i ich koszty kupna dalece mogą przekraczać wyznaczony pułap 20 tysięcy złotych.

Zawsze można się rozejrzeć po zagranicznych serwisach i giełdach. W ramach platformy mobile.de możliwe jest odnalezienie naprawdę wielu interesujących pojazdów. Koszty niektórych z nich mogą oscylować w okolicach 20 tysięcy złotych, przy opisach gwarantujących dobry stan techniczny. Biorąc jednak pod uwagę koszty sprowadzenia i ryzyko, ciężko jest orzec, czy w taki sposób na pewno uda się kupić fajny sedan do 20 tys. złotych.

Problem jest nie tylko z dostępnością samego modelu, co ze znalezieniem dla siebie pojazdu w dobrym stanie technicznym, który nie pochłonie wielokrotności jego kosztu zakupów. Często te auta stają się prawdziwą, finansową pułapką.

http://www.fastcars.pl/

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ