Zdecydowałeś wreszcie, że Twoja kuchnia diametralnie się zmieni ? Masz duży wybór zarówno styli, jak i mebli które możesz wykorzystać. Ciekawym rozwiązaniem jest kuchnia klasyczna.

Decydując się na kuchnię klasyczną należy mieć świadomość, że będzie się ona dobrze komponowała tylko z klasycznym wystrojem całego wnętrza. W przypadku aranżacji eklektycznych o wiele lepiej sprawdzi się kuchnia nowoczesna.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na wystrój stylowy warto zastanowić się, jakie elementy przesądzają o udanym efekcie końcowym. Bez wątpienia kluczowe znaczenie mają fronty, które w kuchni klasycznej wykonane są zazwyczaj z naturalnego drewna lub płyty MDF imitującej typowy front o ramowej konstrukcji. Drewno może być bejcowane w kolorystyce jasnej, ale tak aby widoczny był jego naturalny rysunek lub pokryte w pełni kryjącym lakierem. Drzwiczki od szafek i przody szuflad kuchni klasycznej  są delikatnie frezowane, dzięki czemu kuchnia swoim wyglądem nawiązuje do mebli klasycystycznych .

Niezwykle ważnym elementem kuchni klasycznej są okucia i uchwyty. Przeważnie patynowane, stylizowane na stare, nadające przestrzeni elegancki charakter. Alternatywą dla uchwytów metalowych mogą być gustowne gałki ceramiczne, które dodadzą zabudowie lekkości i sprawią, że będzie bardziej przytulna.

Wybór klasycznej stylistyki kuchni determinuje również wygląd AGD.  Znane marki decydują się na całe linie produktów spójnych designem z takim charakterem wnętrz. W poszukiwaniu artykułów gospodarstwa domowego w stylu klasycznym warto więc przyjrzeć się ofercie producentów. Na rynku znajdziemy również luksusowe produkty specjalizujące się wyłącznie w stylowych piecach i kuchenkach.

Zwolennicy płyt grzewczych będą bardzo rozczarowani. Tutaj obowiązkowo gotujemy na prawdziwym ogniu (czyli na popularnym gazie), a piekarnik znajduje się bezpośrednio pod palnikami. Przy aranżacji kuchni klasycznej nie możemy zapomnieć również o przemyślanym doborze dodatków i dekoracji. Będą one miały niebagatelny wpływ na efekt końcowy. Pojemniki na makarony i przyprawy, zegar ścienny – wszystko to powinno być stylistycznie dopasowane do całości aranżacji.

Czy każda kuchnia może być urządzona na wzór klasyczny ?

Na klasyczny wystrój kuchni nie powinni decydować się raczej właściciele małych kuchni. Warto pamiętać, że aby tego typu aranżacja wyglądała reprezentacyjnie potrzebne jest duża przestrzeń, najlepiej dobrze oświetlona. W przeciwnym razie ryzykujemy, że klasyczna zabudowa kuchenna będzie sprawiała wrażenie ciężkiej i przytłaczającej.

http://www.kuchniaonline.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ