monitory poleasingowe

Monitor jest podstawowym elementem wyposażenia komputera stacjonarnego. Wiele osób chcąc zaopatrzyć się w jego zakup, swoje kroki kieruje w stronę sklepów komputerowych. Czy jest to jedyne rozwiązanie? Oczywiście, że nie! Alternatywnym wyjściem z sytuacji jest nabycie monitora poleasingowego. Nie dość, że można go kupić za ułamek ceny nowego to dodatkowo wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami. Są to najczęściej urządzenia pochodzące z biur dużych korporacji, używane m.in. przez programistów czy grafików. Nadają się zatem nie tylko do użytku profesjonalnego, ale również prywatnego. Czym się kierować przy wyborze monitora poleasingowego? Jaki wybrać?

Dlaczego warto zdecydować się na kupno sprzętu poleasingowego?

Monitory pochodzące z umów poleasingowych to najczęściej wysokiej jakości sprzęty zachodnich, cieszących się dobrymi opiniami, firm. Ich cechą charakterystyczną jest stosunkowo krótki okres użytkowania. Przedsiębiorstwa systematycznie dokonują modernizacji w kwestii wyposażenia komputerowego. Co więcej, umowy leasingowe nie trwają dłużej niż 3 lata. A zatem, kupując monitory poleasingowe zyskujemy wysokiej jakości sprzęty, w świetnym stanie technicznym, które przed sprzedażą są jeszcze dokładnie sprawdzane i poddawane procesom regeneracji. Wszystko po to, aby nowy właściciel mógł czerpać satysfakcję z ich wydajnej i efektywnej pracy – niezależnie od tego, czy będą służyły do celów prywatnych (przeglądania Internetu, oglądania filmów i słuchania muzyki) czy profesjonalnych (do tworzenia grafiki czy oprogramowań).

Na co zwrócić uwagę?

To, jakie parametry posiadają monitory poleasingowe, powinno dla potencjalnego kupującego stanowić najważniejszy aspekt w trakcie zakupu. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na przekątną matrycy (najczęściej waha się w przedziale między 19 a 24 cale) i jej typ (matowa, błyszcząca, wykorzystująca różne technologie). Kolejnym, równie ważnym aspektem są proporcje ekranu oraz rozdzielczość – mogą być panoramiczne lub „kwadratowe”.

Monitory poleasingowe – jakie wybrać?

Ostateczna decyzja dotycząca zakupu sprzętu poleasingowego powinna być uwarunkowana naszymi osobistymi potrzebami i preferencjami. W przypadku, gdy monitor ma być używany w sposób profesjonalny, wówczas ważnym kryterium jest jak największa przekątna matrycy, jej proporcje panoramiczne oraz rozdzielczość (optymalnie na poziomie 1920×1080).Druga kwestia dotyczy typu matrycy. Jeśli monitor ma służyć do zadań graficznych czy oglądania filmów, wówczas lepiej zdecydować się na błyszczącą, dodatkowo wzbogaconą w warstwę antyrefleksyjną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ