Męskie dresy – ponadczasowe i uniwersalne ubrania

0
1134

Kto z nas nie lubi nosić dresów? Ten niezwykle wygodny rodzaj ubrania sprawdza się w wielu sytuacjach. Wbrew pozorom, w dresach nie tylko wykonujemy ćwiczenia fizyczne lub chodzimy na siłownię. Często korzystamy z nich jako formy wygodnego ubrania do chodzenia po domu. W dresach lubimy także spać – szczególnie zimą; wówczas nie tylko zapewniają nam wygodny sen, ale także dogrzewają nasz organizm. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak wybrać dresy idealne.

„Dresy” i dresy – czyli o rozmaitości dostępnych dresów

Dresy to zbiorcza nazwa, za pomocą której opisujemy rozbudowaną gamę odzieży. Znajdziemy bowiem zarówno dresy wykonane z takich materiałów sztucznych jak ortalion, jak i dresy wykonane z materiałów naturalnych – na przykład bawełny. Ponadto, dresy występują w najróżniejszych wersjach kolorystycznych, krojach i dedykowane są do wykonywania określonych czynności.

Obecnie, szczególną popularnością cieszą się tak zwane dresowe spodnie casualowe. Są to ubrania wykonywane z trwałych materiałów, przeznaczone zarówno do chodzenia po domu, jak i przebywania na świeżym powietrzu. Dresy takie charakteryzują się także modnym krojem (znajdziemy zarówno te o zwężanych nogawkach, jak i obniżonym kroku) oraz atrakcyjnym designem.

Ponadto, wyjątkowo często sięgamy po męskie dresy prezentujące motywy bliskie naszemu sercu, lub takie, z którymi się wewnętrznie utożsamiamy. Znajdziemy więc np. dresy prezentujące przywiązanie do patriotyzmu, takie jak ubrania Ultrapatriot. Dres może stać się narzędziem ekspresji naszych wewnętrznych przekonań i systemu wartości.

Jak wybrać spodnie dresowe idealne? Krótki poradnik przed wizytą w sklepie

Ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie o to, jak znaleźć dres idealny. Często bowiem kierujemy się zupełnie indywidualnymi kryteriami oceny przydatności danego rodzaju ubrania.

Warto więc na początku odpowiedzieć sobie na proste pytanie – w jakich okolicznościach oraz okazjach będziemy korzystać z danego dresu. Czy będzie on nam służył podczas spacerów, czy raczej w czasie leniuchowania w domu? W zależności od naszych zamiarów i preferencji możemy stanąć przed koniecznością wyboru dresów wodoodpornych, elastycznych lub innych.

W wyborze dresów męskich warto pamiętać o prostej zasadzie – poszczególne marki mogą stosować różne oznaczenia rozmiarów dla swoich ubrań. Co równie ważne – niektóre rodzaje dresów są celowo produkowane w taki sposób, by były nieco „za duże”. Innymi słowy – spotkać się możemy z dresami oversize’owymi, których nadmierny rozmiar jest celowy i zamierzony.

Osobom, które pragną w swoim codziennym stroju łączyć ubrania dresowe i te nieco bardziej eleganckie, polecamy sięgnąć po dresy wykonane z bardziej szlachetnych mieszanek materiałów. Do takich należą bawełna, a także jej mieszanki z tworzywami sztucznymi – wiskozą czy poliamidem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ