Licznik rowerowy – te funkcje powinien posiadać

Wiosna to sezon rowerowy w pełni. Właśnie wtedy rowerowe sklepy internetowe oferują największy wybór akcesoriów i najlepsze promocje. Jeśli chcesz kupić nowy licznik rowerowy warto poznać najbardziej przydatne funkcje tego urządzenia i znaleźć je w dobrej cenie.

Rowerowy licznik bezprzewodowy to nie tylko nowsza technologia, ale także bezpieczeństwo i wygoda. W porównaniu do licznika przewodowego to urządzenie łatwo jest zamontować. Nie ma tu także kabli do zerwania. Jakie są najważniejsze funkcje w takim liczniku rowerowym? To te związane oczywiście z mierzeniem odległości i prędkości, ale to nie wszystko, co może nam zaoferować. Dobry i niedrogi licznik rowerowy pozwoli nam rejestrować także inne parametry podczas jazdy, co pomoże w planowaniu treningów oraz nowych tras.

Licznik rowerowy bezprzewodowy nie musi być drogi

Powszechnie uważa się, że licznik rowerowy bezprzewodowy jest dużo droższy od swojego odpowiednika wyposażonego w kabelek. Prawda jednak leży po środku – owszem, istnieją drogie cacka, których zakup pochłonie 1/3 Twojej wypłaty, ale istnieją także tanie liczniki rowerowe bezprzewodowe, które posiadają wszystkie niezbędne funkcje, a jednocześnie kosztują w granicach 200 zł.  Trzeba tylko wiedzieć na co patrzeć i gdzie szukać.

Za nowym urządzeniem najlepiej rozejrzeć się w sklepach internetowych. Miejsce takie jak Internetowy Sklep Rowerowy https://www.rowertour.com/ to prawdziwa kopalnia fajnych gadżetów rowerowych na każdą kieszeń. Znajdziesz tu liczniki rowerowe bezprzewodowe w cenie ok. 100-200 zł wyposażone we wszystkie najważniejsze funkcje. Przykładowo Sigma Pure 1 ATS pokazuje prędkość aktualną, dystans wycieczki, dystans całkowity, czas wycieczki i całkowity czas. Dla początkujących i średniozaawansowanych wystarczy. Cena? Niecałe 90 zł.

Licznik rowerowy bezprzewodowy – dodatkowe funkcje

Za 60 zł więcej możecie kupić na przykład licznik rowerowy bezprzewodowy Techwell ION 10W BL wyposażony w 10 funkcji. Poza wspomnianymi przy okazji poprzedniego modelu, ten licznik pokazuje także czas jazdy, autoskan, godzinę, temperaturę oraz porównanie prędkości aktualnej do średniej. W cenie 219 zł możecie mieć za to już zaawansowane urządzenie Sigma BC 16.16 STS CAD z 16 funkcjami. To wodoodporny bezprzewodowy licznik rowerowy z funkcją ETA, czyli przewidywanym czasem przybycia, funkcją zbierania danych i pokazania w formie statystyk czy opcją pokazującą zaoszczędzone paliwo (biorąc pod uwagę porównanie do poruszania się samochodem).

Jeśli macie większy budżet przeznaczony na zakup licznika możecie zdecydować się na modele wyposażone na przykład w pomiar tętna, alarm prędkości (przydatne podczas treningów), wysokościomierz, programowalny i podświetlany wyświetlacz czy funkcję wprowadzenie dwóch rowerów do pamięci (dobra opcja dla osób, które się licznikiem wymieniają). Droższe modele oraz liczniki rowerowe dla profesjonalnych kolarzy zawierają niekiedy także kadencję, czyli ilość obrotów korby na minutę, która mierzy tempo pedałowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ