Marzy Ci się wyjazd do Maroka? Zobacz, dlaczego powinieneś spełnić swoje pragnienie

Jeśli standardowe i powszechne wakacyjne kierunki już Ci się kompletnie znudziły, w te wakacje zakosztuj czegoś zupełnie innego. Świetną alternatywą dla Grecji, Włoch lub Hiszpanii może być egzotyczne Maroko. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie omówienie najważniejszych miejsc i zabytków, których nie możesz ominąć.

Maroko – poznaj bogactwo i różnorodność afrykańskiego lądu

Maroko to kraj o fantastycznej lokalizacji, położony nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym w upalnej Afryce. Gorący klimat, bliskość morza oraz dobra baza noclegowa skłaniają wielu turystów z Europy do eksplorowania czarnego lądu. Nie każdy wie, że Maroko słynie z ogromnej liczby egzotycznych gatunków motyli, których Europa może tylko pozazdrościć. Różnorodność dzikich zwierząt, w tym żyraf, bawołów i słoni, sprawia, że podczas wyjazdu możesz znaleźć się w zupełnie innym, nieznanym dotąd świecie.

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Maroku?

W Maroku turystyka odgrywa znaczącą rolę, dlatego podróżni mogą liczyć na doskonałą bazę noclegową, wiele tras idealnych do zwiedzania oraz na liczne restauracje, w których mogą zapoznać się z lokalną kuchnią. Na korzyść przemawia także dobre połączenie kraju z innymi lotniskami na świecie – latają tu zarówno samoloty tanich linii lotniczych Easy Jet, jak też WizzAir, Ryanair czy Lufthansa. Ci, którzy zdecydują się tu przyjechać, powinni odwiedzić koniecznie stolicę kraju, czyli Rabat, który w całości został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieża Hasana, będąca minaretem, liczne ogrody botaniczne czy mauzoleum Muhammada V – to tylko niektóre z miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w stolicy Maroka. Poza stolicą, warto odwiedzić urokliwą Casablancę, Tanger czy Marrakesz. W tym ostatnim znajduje się wiele zabytkowych meczetów, między innymi meczet Księgarzy czy meczet Alego ibn Jusufa.

Maroko na talerzu, czyli różne odsłony rodzimej kuchni

Kuchnia marokańska mocno różni się od polskiej, dlatego jest świetnym pretekstem do poznania innej kultury i nauczenia się nowych, często nieoczywistych smaków. Wśród potraw wartych spróbowania jest harira, czyli zupa na bazie soczewicy, fasoli i jagnięciny, doprawiona kolendrą. Znanym daniem lokalnej kuchni jest także tażin, czyli mięsi z cebulą i warzywami. Na deser zjemy tu ghoribę, a więc słodkie ciastko z migdałem. W Maroko popularnym napojem jest zielona herbata typu gunpowder. Pełne atrakcji wakacje w Maroku można wykupić za pośrednictwem biura podróży https://dreamtours.pl/wakacje/maroko. Równie interesującym kierunkiem wakacyjnej podróży może być Malta (szczegóły tutaj https://dreamtours.pl/wakacje/malta). Pełen wykaz miejsc, do których można wybrać się z Dream Tours można znaleźć na stronie internetowej https://dreamtours.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ