Ustalmy jedną podstawową zasadę  – dbanie o siebie to żaden wstyd. Faktycznie męska skóra jest grubsza, przez co sprawia wrażenie bardziej nawilżonej, jednak codzienne rytuały golenia czy też bariera gęstej brody nie są idealnymi warunkami do prawidłowego funkcjonowania.

Reguły są proste

Krok pierwszy to porządne oczyszczenie i nie, nie mamy tu na myśli spirytusu ani żadnego innego alkoholu – te potrafią nieźle namieszać w fizjologii skóry. Z oczyszczaniem twarzy i całego ciała świetnie radzi sobie węgiel aktywny, który coraz częściej spotykamy w kosmetykach. Na początek swojej pielęgnacyjnej drogi trafnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w mydło Wyrwidąb z Mydlarni Cztery Szpaki. Jak sama nazwa wskazuje jest to iście męski kosmetyk. Żeby nie tworzyć dziesięciu produktów oddzielnie do każdej części ciała Szpaki połączyły aktywność oczyszczającą Wyrwidęba z kompleksową pielęgnacją, którą zawdzięczamy zawartości oleju laurowego. Olej ten dzięki braku rafinacji i tłoczeniu na zimno zachowuje wszystkie swoje cenne właściwości odżywcze i minerały.

Wszystkim posiadaczom brody i/lub czupryny Szpaki wychodzą naprzeciw z mydłem Waligóra, który zadba o Twoje włosy lepiej niż nie jeden szampon. Bazą tego mydła jest olej rycynowy znany ze swoich efektów terapeutycznych w pielęgnacji włosów. Olejki eteryczne – lawendowy, sosnowy i miętowy zadbają by w Twojej brodzie nie zagościły bakterie żywiące się pozostałościami wczorajszego jedzenia między innymi. Żeby tego było mało ten pogromca świetnie sprawdzi się jako produkt do golenia.

Zgrany duet? Mężny Duet!

Drugim istotnym elementem pielęgnacji jest tonizacja czyli w skrócie przywrócenie skóry do prawidłowego pH. Zarówno do brody jak i twarzy odpowiedni będzie hydrolat lawendowy, który oprócz regulacji wydzielania sebum i działania antybakteryjnego świetnie orzeźwia i odświeża.

Trzecią – nie mniej istotną kwestią jest nawilżanie. Aby nie komplikować sprawy wytypowaliśmy jeden kosmetyk. Jeśli nie wierzysz w produkty all-in-one z pewnością nie znasz Super Blenda. Jest to połączenie nierafinowanych: maseł shea i kakaowego oraz oleju kokosowego. Ten produkt przyniesie ulgę gładkiej, ogolonej skórze, zmiękczy i ujarzmi brodę, ochroni dłonie i usta przed mrozem oraz wspomoże regenerację mikrourazów skóry.

Podsumowując, nasza TOP 4 od Czterech Szpaków to dobry wynik męskich standardów minimalizmu.

A jak wygląda Twoja pielęgnacja? Może po tym poście otworzysz się na nowe możliwości?

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ