Dopadły Cię pierwsze objawy menopauzy? Nie martw się, w dzisiejszych czasach medycyna tak poszła do przodu, że dostępne są na rynku leki zupełnie usuwające te objawy. Wiele z nich sprzedawane jest również bez recepty, a na niektóre z nich domowe sposoby znały już nasze prababki. Najczęstsze objawy menopauzy to zaburzenie miesiączkowania, nadmierna potliwość, zmęczenie, przybieranie na wadze, wahanie nastrojów, rozdrażnienie oraz większa potliwość. Wiek, w jakim zaczyna się menopauza jest indywidualny i zależy od wielu czynników, np. genetycznych, natomiast najczęściej jest to 47-53 rok życia. Jeśli czujesz, że zaczynasz przekwitać, najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do lekarza, który zaleci badania.
Jak przygotować się do badania krwi? To zależy od tego jakie badanie krwi będziesz robić. Standardowo zaleca się aby badanie było wykonywane na czczo w godzinach porannych. Unikać należy również wysiłku fizycznego oraz spożywania alkoholu. Dzięki temu badanie krwi jest jak najbardziej miarodajne. Przy chorobie np. tarczycy nie powinno się brać hormonów przed pobieraniem krwi.
Ból podbrzusza u mężczyzn objawia się o wiele rzadziej niż ból podbrzusza u kobiet. Przyczyn może być wiele, dlatego jest on trudny w diagnostyce. Może wiązać się z chorobami układu pokarmowego, moczowego, jak i problemami z układem rozrodczym. Nigdy nie można bagatelizować objawów, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zgłoszenie się do lekarza pierwszego kontaktu, a nie szukanie przyczyn w Internecie, gdyż na pozór niegroźnie wyglądający ból brzucha może przerodzić się w naprawdę groźną chorobę.

gadzinowski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ