Według wielu badań umiarkowana, ale regularna aktywność fizyczna, jest równie korzystna dla zdrowia, jak intensywny wysiłek fizyczny. Jeśli zatem nie lubisz przesadnie się męczyć, zamiast joggingu zdecyduj się na długie spacery, a najlepiej na spacery z kijkami, czyli na Nordic Walking. Tego typu aktywność nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy jedynie wygodnie się ubrać i zaopatrzyć w buty stworzone z myślą o pieszych wędrówkach. Odwiedzając oficjalny sklep Salomon, znajdziesz w mim szeroki wybór obuwia niskiego i wysokiego, za kostkę, z różnymi rodzajami podeszwy i dodatkowymi systemami wpływającymi na komfort chodzenia po różnych typach terenu. Które z butów wybrać?

Jakie buty do chodzenia po mieście?

W oficjalnym sklepie Salomon znajdziesz wiele rodzajów butów przeznaczonych do chodzenia po różnego rodzaju nawierzchniach. Prócz butów z grubym protektorem, za kostkę, znajdziesz również lekkie obuwie turystyczne, stworzone z myślą o umiarkowanej aktywności, takiej właśnie jak spacery po mieście. Odpowiednim obuwiem do spacerowania po mieście, czyli po na ogół dość równych i gładkich nawierzchniach, będą buty z niewielkim protektorem, o niskiej wadze, sznurowane, z wkładką amortyzującą przynajmniej część obciążeń przenoszonych na stawy skokowe, a także z dobrej jakości systemem wentylacji, który ograniczy zjawisko nadmiernego pocenia się stóp, zwłaszcza w cieplejszych miesiącach roku. Oficjalny sklep Salomon ma w swojej ofercie również specjalne rodzaje butów na zimę. Takie buty są ocieplone, za kostkę, wyposażone w antypoślizgową podeszwę. W odróżnieniu od obuwia przeznaczonego do chodzenia po górach buty tego typu nie będą jednak wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa i ochrony – po prostu chodzenie po mieście takich systemów nie wymaga. Dzięki temu buty turystyczno-rekreacyjne z oficjalnego sklepu Salomon będą znacznie tańsze od profesjonalnego obuwia górskiego.

Jakie buty do lasu?

Jeśli masz taką możliwość, zamiast spacerować wzdłuż hałaśliwych ulic w oparach samochodowych spalin, wybierz się na spacer do lasu. Godzinny lub nieco dłuższy spacer leśnymi ścieżkami jest nie tylko błogosławieństwem dla ciała (podczas marszu po nierównym terenie pracują praktycznie wszystkie mięśnie naszego ciała), ale i dla umysłu. Przebywając w lesie, możesz się wyciszyć i odciąć od ciągłego zgiełku miasta. Odwiedzając oficjalny sklep Salomon, możesz zaopatrzyć się w specjalne buty do chodzenia po terenie mieszanym, czyli w tzw. buty trekkingowe. To doskonały wybór dla kogoś, kto lubi maszerować i kto podczas wędrówki wybiera nie zawsze idealnie równe ścieżki.

[Głosów:5    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ