Mucha męska do garnituru

Muszka to jeden z dodatków, który powinien znaleźć się w szafie każdego stylowego mężczyzny. Ta alternatywa dla klasycznego krawatu zyskuje coraz większą popularność wśród fanów eleganckiego i niebanalnego wyglądu. Nie każdy wie, że niegdyś much była zarezerwowana wyłącznie na wieczór – nosiło się ją wówczas w połączeniu ze smokingiem lub frakiem. Na szczęście dzisiaj może ją nosić każdy kto chce wyglądać elegancko i podkreślić swoją niebanalną osobowość.

Z czym nosić muszkę

Oczywiście w dalszym ciągu mucha męska świetnie sprawdza się podczas oficjalnych uroczystości, kiedy noszona jest do garnituru czy smokingu. Można ją zakładać także na co dzień w połączeniu z dżinsami, popularnymi chinosami czy spodniami z dżerseju. Naturalnie w takim przypadku konieczne jest założenie także marynarki, która nada lookowi nieco bardziej oficjalnego charakteru. Mimo że kiedyś muchę męską nosiło się wyłącznie do garnituru, dzisiaj można ją zakładać do właściwie każdego zestawu.

Rożne kroje muszek

Wbrew przekonaniu niektórych osób muchy, podobnie jak krawaty mają różne kroje. Największą popularnością cieszą się muszki mające 2,5 cala (można ją było podziwiać na przykład u Rogera Moore’a wcielającego się w postać Bonda), uznanie zyskały także muszki 3 calowe, choć te przeznaczone są raczej dla mężczyzn o dosyć dużych gabarytach, ewentualnie panów czujących się pewnie z wyjątkowo dużą kokardą pod szyją. W sklepach można znaleźć także muszki typu batwing, które po rozwiązaniu są prostym pasem materiału. Dużą popularność zyskuje także muszka typu diamond, która ma nieco mniej oficjalny charakter, niż jej pozostałe „siostry” – ten rodzaj muchy można łączyć nawet ze sweterkiem z dekoltem w serek, lecz w tym przypadku trzeba pamiętać o tym, że musi on być dosyć głęboki, aby mucha w nim nie ginęła. W sklepach można znaleźć muszki w różnych kolorach, które można dopasowywać, podobnie jak krawat, na przykład kierując się kolorem sukni partnerki. Jeśli jednak mężczyzna chce nosić muchę w połączeniu ze smokingiem powinien pamiętać o tym, iż powinna ona być czarna, natomiast do fraka można nosić wyłącznie muchę w kolorze białym.

Wiązanie muszki

Nikogo chyba nie dziwi, że podobnie jak z krawatem, tak również w przypadku muszki należy zdobyć odrobinę doświadczenia by móc wiązać ją w poprawny sposób. Wbrew pozorom wiązanie muszki nie jest bardzo dużym wyzwaniem, jednakże warto je przećwiczyć choć kilka dni przed planowanym wyjściem, aby węzeł był zrobiony prawidłowo, tzw. wprawioną ręką. Nie trzeba chyba dodawać, że noszenie muszki z gotowym węzłem nie jest wyznacznikiem świetnego stylu, zatem należy unikać tego rozwiązania.

O czym trzeba pamiętać

Nie warto inwestować w muszki o dużych rozmiarach, ponieważ większość mężczyzn wygląda w nich niepoważnie uzyskując efekt odwrotny od zamierzonego. Dobrym pomysłem jest natomiast inwestycja w muszki jedwabne o stonowanych kolorach, które świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji, dobrze zatem postawić na czerń, granat czy odcienie szarości.

[Głosów:6    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ