Największe atrakcje Indonezji

0
1906

Indonezja jest krajem bardzo zróżnicowanym. Mozaikowość kulturalna i językowa, przeplata się tutaj z nowoczesnością oraz historią. Indonezja ze względu na swoje niezwykłe położenie, obejmujące ponad osiemnaście tysięcy większych wysp i wysepek, uznawana jest za największy wyspiarki kraj na świecie. Indonezja, dodatkowo kusi turystów z całego świata swoją egzotyką oraz bogactwem zabytków. Które miejsca szczególnie warto więc zobaczyć? Jakie są największe atrakcje Indonezji?

Wyspa Bali

Bali to jedna z wielu wysp należących do archipelagu Małych Wysp Sundajskich, położonych pomiędzy Lombokiem a Jawą. Jednocześnie jest typowo turystyczną wyspą, charakteryzującą się długimi, piaszczystymi i niezwykle pięknymi plażami oraz zjawiskową kulturą. Podróżnicy cenią Bali nie tylko za zapierające dech w piersiach widoki, ale również za luksus i elegancję. To właśnie tutaj znajdują się najdroższe i najlepsze hotele w całym kraju.     Indonezyjska wyspa Bali zasadniczo dzieli się na dwa regiony: Sanur Beach i Kuta. Turyści lubią także odwiedzać stolicę wyspy – Denpasar. Jest to miasto, które cechuje przede wszystkim ogromna ilość hinduskich świątyń. Zagłębianie tradycji religijnych oraz uczestniczenie w wielu obrządkach duchowych, są dla Balijczyków najważniejszym elementem codziennego życia. Podczas pobytu na Bali warto również udać się do Parku Narodowego Bali Barat, który zamieszkują ogromne ilości fascynujących kolorowych ptaków czy do wodnego pałacu Tirtagangga.

Dżakarta

Ta stolica Indonezji jest całkowitym przeciwieństwem sielankowego, wyspiarskiego klimatu typowego dla większej części kraju. Dżakarta to ogromna i bardzo nowoczesna metropolia położna na wyspie Jawa. Przepełniona jest perełkami architektonicznymi, bogactwem atrakcji oraz ogromną ilością zabytków. Dżakartę zamieszkuje ponad dziesięć milinów ludzi, dlatego jest to miasto niezwykle głośne i tłoczne. Z pobytu w stolicy Indonezji, będą jednak szczególnie zadowoleni miłośnicy kultury i sztuki. Wnętrza Muzeum Narodowego w Dżakarcie kryją największą w kraju kolekcję azjatyckich dzieł. Godne polecenie jest również Muzeum Wayang, w którym znajdują się kukiełki i marionetki teatrzyku cieni.

Indonezja – kolejny cud świata

Indonezja to jednak nie tylko nowoczesne metropolie i sielankowe wyspy. Kraj charakteryzuje się niezwykłym bogactwem flory i fauny, a jedną z największych atrakcji mogą stanowić tutaj żyjące w naturalnych warunkach zwierzęta oraz bujnie rosnące rośliny. Na wyspie Komodo bez zbędnego wysiłku można natknąć się na leniwie wypoczywające warany. To największe na świecie jaszczurki, osiągające nawet trzy metry długości. Wyspa Sumatra zachwyca na każdym kroku górskimi widokami. Fani nurkowania i sportów wodnych będą z pewnością usatysfakcjonowani z pobytu na Wyspach Archipelagu Malajskiego.

Indonezję nie sposób zwiedzić w kilka lub kilkanaście dni. Urozmaicone atrakcje sprawiają, że chce się tutaj zostać na dłużej, ciągle odkrywając nowe zakątki kraju. Przepiękna przyroda, bajeczna kultura oraz przepyszna kuchnia z pewnością pozostawią wspaniałe wspomnienia z wycieczki na długie lata, a może i na cale życie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ