Gdy w roku 2016 Avicii – artysta kultowy, którego fanom electronic dance music przedstawiać nie trzeba – ogłosił koniec kariery koncertowej, świat muzyki elektronicznej zatrząsł się w posadach. Jak to możliwe?! Ten niezwykle oryginalny i bardzo ceniony szwedzki producent był zawsze gwarancją zabawy na najwyższym poziomie. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Skoro żaden koncert Avicii nie dojdzie już do skutku, fani muzyki klubowej muszą poszukać nowych źródeł inspiracji i poszerzyć swoje koncertowe horyzonty. Kto zagra w Polsce latem 2017?

Gorillaz – 14 czerwca w Warszawie, 18 czerwca – w Katowicach

Choć to niekoniecznie muzyka klubowa, trzeba wspomnieć o kultowych Gorillaz, wymieniając najgorętsze koncerty tego lata. Schowani za animowanymi postaciami, muzycy od lat rozgrzewają publiczność do czerwoności na swoich koncertach. Wystrzałowa impreza w rytmach legendarnych hitów pokroju „Stylo” i „Clint Eastwood” gwarantowana! Trzeba tam być. Ale uwaga – bilety na oba koncerty tej grupy to gorący towar na rynku, warto się pospieszyć!

Paul Kalkbrenner Live – 16-17 czerwca w Warszawie

To człowiek instytucja, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu prawdziwemu fanowi techno i electronic dance music. Niemiec grywał w Polsce już wielokrotnie – tym razem odwiedzi Warszawę, by dać dwa wyjątkowe koncerty. Pierwszy to staranna selekcja największych przebojów artysty, podczas drugiego koncertu Paul Kalkbrenner chce zaprezentować set Back To The Future, złożony z prawdziwych perełek techno z lat 1987-93. To prawdziwa gratka dla fanów gatunku. I znów to samo ostrzeżenie – bilety rozchodzą się w zawrotnym tempie!

Abdulla Rashim – 3 czerwca we Wrocławiu

I cóż, że ze Szwecji nie przyjedzie już do nas więcej Avicii, skoro możemy cieszyć się jego rodakiem, Abdullą Rashimem? Krytycy i słuchacze muzyki klubowej nazywają go wirtuozem techno i chyba nie ma w tym przesady. Mówi się, że jego produkcje to techno niezwykle głębokie, emocjonalne wielowymiarowe. Abdulla Rashim bywa mroczny, potrafi też wprowadzić w trans, który niełatwo przerwać… Każdy jego koncert to okazja na przeżycie prawdziwie metafizyczne. Warto wpisać tę datę do swojego kalendarza!

 

Audioriver Festival – 28-30 lipca w Płocku

Na koniec prawdziwa gratka dla tych, którym muzyka klubowa gra w sercu na co dzień. Już w ostatni weekend lipca europejską stolicą electronic dance music stanie się znów Płock, a konkretniej – tamtejsza plaża miejska. Na pięciu festiwalowych scenach odbędzie się łącznie ponad 70 koncertów, zarówno wielkich gwiazd electro pokroju Moodymanna, DJ Storm czy Alixa Pereza, jak i artystów, którzy wciąż czekają na odkrycie. Wszystko w wakacyjnym klimacie i campingowym anturażu. Trzeba tam być!

Jak widać, nie ma co płakać nad decyzją, jaką podjął Avicii. Tegoroczne lato przyniesie wiele innych okazji do doskonałej zabawy w rytmie dancetechno i electro – trzeba tylko ruszyć się z domu!

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ