Problemy w łóżku to trudny i wstydliwy temat dla wielu osób. Nadal w społeczeństwie pokutuje przekonanie, że mężczyzna musi zawsze mieć ochotę, być gotowym i zwartym do działania. To powoduje, ze kiedy już pojawiają się problemy panowie nie chcą się do nich przyznać, unikają konfrontacji i konsultacji ze specjalistą. Nie od dziś wiadomo, że czynniki psychologiczne potrafią poważnie namieszać w organizmie także jeśli chodzi o sferę intymną.

Zaburzenia erekcji

 Z biologicznego punktu widzenia erekcja to stan kiedy ciała jamiste  prąciu wypełniają się krwią pod wpływem pobudzenie seksualnego. Za ten mechanizm odpowiadają dwie substancje, która sprawiają, że mięśnie rozkurczają się doprowadzając krew do penisa, oraz ostatecznie kurczą się odprowadzając ją. Zaburzenie wydzielania którejkolwiek z dwóch substancji powoduje wystąpienie problemów z erekcją.

Czynniki ryzyka

Jeśli chodzi o impotencję klasycznie wymienia się 3 główne grupy czynników sprzyjających:

  • Czynniki biologiczne – takie jak choroby układ krążenia oraz sercowo-naczyniowe, przyjmowane leki, cukrzyca, przerost prostaty, otyłość i powiązane z nią schorzenia, choroby tarczycy, uszkodzenia rdzenia kręgowego oraz inne.
  • Czynniki psychologiczne – wynikające z niskiego poczucia własne wartości, stresu, problemów w związku, zaburzeń związanych z rozwojem i dojrzewaniem czy brak akceptacji dla swojej płci lub preferencji seksualnych.
  • Czynniki społeczno-kulturowe – presja ze strony otoczenia.

Palenie papierosów, niezdrowy ryb życia czy mało ruchu to również czynniki, które determinują pojawianie się problemów z erekcją. Szczególnie narażeni są panowie przekraczający magiczną barierę 40tego roku życia. Badania wskazują, że sama otyłość jest wystarczającym powodem dla wystąpienia impotencji, ze względu na zaburzone wydzielanie hormonów, a także insulinooporność. Dane zebrane w badaniach w Europie i USA wyraźnie pokazują, że w krajach gdzie odsetek osób otyłych jet większy również wzrasta ilość przypadków zdiagnozowanych zaburzeń erekcji u panów.

Kiedy to impotencja psychogenna?

Już samo wystąpienie impotencji jest wystarczającym czynnikiem ryzyka jeśli chodzi o psychikę. Wiadomo, że nasz umysł potrafi bardzo sprawnie panować nad ciałem pogłębiając pewna stany. Panowie nie lubią się przyznawać do swoich słabości, a za taka jest uznawane to schorzenie, nawet jeśli odpowiadają za nie czynniki czysto biologiczne wskazujące na rozwój poważniej choroby. Organiczna impotencja to stan kiedy erekcją nie pojawia się zarówno podczas samych pieszczot ale i nie występują wzwody nocne i poranne. Wymaga ona konsultacji z lekarzem. Jeśli natomiast u partnera erekcja pojawia się w nocy a także podczas masturbacji, za to pojawiają się problemy ze wzwodem wyłącznie w sytuacjach intymnych z partnerką lub partnerem możemy mówić o impotencji psychogennej.

Aby właściwie zdiagnozować czy impotencja pojawia się na tale nerwowym wykonuje się proste badania. Mają one na celu wykluczenie organicznych przyczyn powstawania zaburzeń. Jeśli badania laboratoryjne oraz wywiad wykluczają czynniki biologiczne wtedy można podejrzewać problemy psychologiczne. Takie problemy zazwyczaj dotyczą młodych mężczyzn. Często są wynikiem niedoświadczenia w kwestiach związku czy relacji partnerskich czy niedojrzałość emocjonalną i społeczną. Niska samoocena, przeświadczenie, że inni są lepsi lub to w co obdarzyła ich natura nie jes wystarczające czy też brak akceptacji własnej seksualności to główne powody dla których młodzi mężczyźni cierpią z powodu impotencji. Dotyczy to nawet 90% przypadków. Z drugiej strony przewlekły stres, niezadowolenie z pożycia małżeńskiego, problemy w związku również mogą sprawić, że mężczyzna nie stanie na wysokości zadania a im dłużej problem się utrzymuje tym głębszy stres mu towarzyszy. Wszystkie problemy na tle psychologicznym powinny być omawiane ze specjalistami, którzy wdrożą odpowiednią terapię. Natomiast do krótkotrwałego leczenia zaburzeń erekcji można zastosować środki dostępne w aptece.

Leczenie farmakologiczne

Oczywiście nic nie zastąpi porady u specjalisty i właściwego leczenia, jednak przez krótki okres czasu można się posiłkować się suplementami diety na bazie naturalnych składników jak znany od wieków i stosowany na tego typu przypadłości żeń-szeń. Jeśli mężczyzna potrzebuje krótkiego wspomagania na przykład w związku ze stresem w pracy może to być odpowiednie rozwiązanie. Należy pamiętać, że zażywanie jakichkolwiek środków musi być poprzedzone konsultacja ze specjalistą.

Więcej o psychologicznym podłożu problemów z erekcją przeczytasz na stronie: http://www.permen.pl/wspomaganie-erekcji-wlasciwa-suplementacja.html.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ