proces-chudniecia

Jak to jest zdrowo się odżywiać? Jak utrzymać zdrowy sposób odżywiania? Dla wielu osób to trudne. Nie jest to jednak niemożliwe do wykonania. Zdrowa dieta nie musi być zawsze trudna do utrzymania, ale często po kilku dniach zdrowego odżywiania wracamy do tego co zwykle: drożdżówki, niezdrowe przekąski i fast foody. Tymczasem wystarczy pamiętać o kilku wskazówkach, które pomogą raz na zawsze zmienić swoje nawyki na zdrowe odżywienie i szybko poprawić swoje zdrowie i sylwetkę. Jak powinniśmy zacząć?

Co zrobić na początku zmiany swoich nawyków odżywiania?

Po pierwsze, kiedy zaczynamy pracę nad swoimi przyzwyczajeniami, trzeba zastanowić się, jakie są nasze cele i co chcemy osiągnąć poprzez schudnięcie i zdrowsze odżywianie. Czy celem jest poprawa zdrowia, schudnięcie, budowa masy mięśniowej, czy może atrakcyjny wygląd? Bardzo ważne jest także oceniania tego, co musimy zrobić, aby zmienić to, co nam się nie podoba i co jest przyczyną? Być może nie odżywiamy się zdrowo, bo tak jest wygodniej. Przecież znacznie łatwiej zjeść to, co jest pod ręką lub pójść do restauracji. Następnie warto się zastanowić nad swoją motywacją. Co się stanie, jeśli nie zaczniemy zdrowiej jeść już teraz? Jak będzie wyglądało nasze życie za 5, 10 czy 15 lat? Po takim czasie, jeżeli już teraz mamy pewne problemy ze zdrowiem, sytuacja może być jeszcze gorsza. Od czego zatem zacząć? Powinniśmy się zastanowić, jakie błędy wcześniej popełnialiśmy w tej dziedzinie i wyeliminować te sposoby, które do tej pory nie zadziałały. Nie musimy zaczynać stosować specjalnych diet jak np. dieta Dukana, dieta 1000 kcal, dieta sokowa lub np. głodówki, szczególnie jeśli już kiedyś wypróbowaliśmy kilka z nich.

Od jakich zmian w diecie zaczynamy?

Zatem, kiedy przyjmiemy silną decyzję, możemy zacząć od stopniowego wprowadzania zmian w swoim odżywianiu. Powinniśmy dać sobie czas i nie oczekiwać od samego początku na znaczące postępy. Musimy nauczyć się rozróżniać różne stany: głodu, najedzenia i pełności, bycia nieco głodnym oraz po prostu chęci na jedzenie mimo braku głodu. Zawsze, kiedy wydaje nam się, że chcemy jeść, powinnyśmy brać pod uwagę swoje emocje – czasem jemy z powodu stresu. Zdrowa dieta to tak naprawdę wiele nawyków, które się na nią składają, a kluczem do sukcesu jest systematyczność. Dieta powinna składać się z różnorodnych produktów, które dostarczają wszystkie najważniejsze składniki odżywcze – białka, węglowodany i tłuszcze. Zdrowe przepisy na pyszne dania można znaleźć otwierając blog dietetyczny i strony internetowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ