Okulary Aviator

Okulary Aviatory – na czym polega ich fenomen, dlaczego to właśnie one są pożądane przez większość mężczyzn ca całym świecie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, choć chyba każdy zdaje sobie sprawę, że nie bez znaczenia jest rola filmu „Top Gun” w którym młody Tom Cruise podbijał serca kobiet z całego globu właśnie w takich okularach. Niezależnie od czego zaczęła się ich popularność Avaitory powinny być jednym z posiadanych dodatków każdego mężczyzny lubiącego wyglądać stylowo nie tylko formalnych sytuacjach, ale także na co dzień.

Krótka historia Aviatorów

Nie każdy wie, że historia tych okularów sięga 1926 roku. Właśnie wtedy zaczęli je nosić amerykańscy lotnicy, bowiem w związku z osiąganymi wysokościami mieli problem z dobrym widzeniem. Właśnie dlatego jeden z generałów zwrócił się do firmy Ray Ban z prośbą o zaprojektowanie modelu okularów, które będą doskonale odbijać światło, a jednocześnie dadzą im duże pole widzenia. W pierwszych latach, kiedy je produkowano ich oprawka nie była metalowa, lecz wykonana z tworzywa sztucznego. Kiedy dokonano tej istotnej zmiany Aviatory trafiły do regularnej sprzedaży. Cieszyły się one zainteresowaniem jednakże największym uznaniem cieszą się od momentu pojawienia się wspomnianego już Toma Cruise’a na szklanym ekranie w filmie „Top Gun”. Ta krótka historia wyjaśnia dlaczego Aviatory często są nazywane „pilotkami”.

Popularność Aviatorów

Trudno się dziwić, że ten model okularów cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród mężczyzn, jak również wśród pań, które także chętnie je noszą. Mimo że ten model zakrywa sporą część twarzy, właściwie każdy kto je włoży wygląda naprawdę dobrze. Oczywiście obecnie na rynku można kupić Aviatory ze szkłami o różnej wielkości, co sprawia, że może je nosić naprawdę każdy. Te kultowe okulary są jednymi z najchętniej kupowanych na całym świecie.

Jak nosić Aviatory

Jak już wspomniano uniwersalny kształt Aviatorów sprawia, że pasują one do każdego kształtu twarzy. Najbardziej popularne są okulary z zielonymi lub szarymi szkłami, lecz obecnie na rynku można je znaleźć właściwie w każdym kolorze, można zatem dobrać ten, który najbardziej odpowiada konkretnej osobie. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić, dlatego też należy koniecznie zrezygnować z jakichkolwiek wzorów na oprawkach – wygląda to krzykliwie, niezbyt elegancko i ma niewiele wspólnego z klasycznymi Aviatorami, które znają i uwielbiają wszyscy. Kolejną istotną kwestią jest to, by w pomieszczeniu, czy gdy zajdzie słońce okulary zdjąć i schować, lub zawiesić na dekolcie koszulki – w innym przypadku można się narazić na śmieszność, lub uznanie za osobę pretensjonalną czego chyba nikt sobie nie życzy.

Inwestycja na długie lata

Kupując okulary Aviatory nie warto oszczędzać i kupować tanich podróbek. Lepszym pomysłem jest zainwestowanie kilkuset złotych w oryginalne okulary, które nie tylko nie będą wyglądać tandetnie, ale także ochronią oczy przed zgubnymi promieniami UV. Widać zatem, że inwestycja się opłaca.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ