Ortoptysta, czyli rehabilitant Twojego wzroku

Na pewno wiesz czym zajmuje się okulista, być może słyszałeś co nieco również o optometryście, ale czy mówi Ci coś termin „ortoptysta”? Jeżeli nie, to nie szkodzi, w poniższym artykule dowiesz się kim jest i czym zajmuje się ortoptysta. Być może nawet zdecydujesz się go odwiedzić!

Kim jest ortoptysta?

Zawód ortoptysty uzyskiwany jest poprzez kształcenie w medycznej szkole policealnej. Ortoptystyka to dziedzina medycyny, która zajmuje się badaniem oraz rehabilitacją wad wzroku w sposób nieinwazyjny. Co to znaczy? Ortoptystę Warszawa można porównać do rehabilitanta, który dba o Twoje oczy dzięki odpowiednim ćwiczeniom. Nie używa on żadnych skalpelów ani lasera. Zastanawiasz się jakie ćwiczenia przydziela ortoptysta? Trening zalecony przez specjalistę ma na celu między innymi zniwelowanie zeza, usprawnienie percepcji wzrokowej czy poprawę widzenia obuocznego. Badania wykonywane przez ortoptystę są podstawowymi badaniami sprawdzającymi na przykład stopnie widzenia obuocznego, równowagę sensoryczną oczu, kąt przesączania, ciśnienie śródgałkowe i tym podobne. Pamiętaj, że ortoptysta Warszawa zawsze pozostaje w kontakcie z okulistą, dlatego możesz być pewien, że zostaniesz natychmiastowo skierowany do specjalisty, jeżeli Twoje oczy będą wymagały korekcji operacyjnej lub po prostu konsultacji lekarskiej.

Kiedy udać się do ortoptysty?

Niepożądanych objawów, które powinny skłonić Cię do wizyty u ortoptysty jest wiele. Nie powinieneś jednak ignorować żadnego bólu, pulsowania, podwyższonego ciśnienia, dyskomfortu w oku. Jeżeli musisz przyglądać się ekranowi komputera z bliskiej odległości, występuje u Ciebie dwojenie obrazu, brakuje Ci koncentracji, zezujesz jedno oko lub obydwa, boli Cię głowa, to powinieneś udać się do ortoptysty i zasięgnąć jego rady.

Wizyta- ile kosztuje?

Za podstawową wizytę i diagnozę zapłacisz około 150 złotych za 45 minut. Jeżeli chciałbyś wybrać ćwiczenia z ortoptysta przez 30 minut zapłacisz za nie około 100 złotych. Pakiet treningów może kosztować Cię od 500-1000 złotych. Istnieją oczywiście treningi specyficznych schorzeń, każdy z nich ma inną cenę, zależnie od tego co jest Twoim problemem. Ceny takich pakietów treningowych będą wahać się pomiędzy 300- 1200 złotymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ