scrapbooking

Scrapbooking to technika ręcznego zdobienia kartek, albumów oraz ramek do zdjęć, które mogą być pięknym prezentem na każdą okazję. Aby wykonać taką wyjątkową pamiątkę potrzeba: bazy, kolorowego tła, tzw. scrapków oraz narzędzi i klejów. Wszystkie potrzebne komponenty można znaleźć w sklepie NaStrychu.pl.

Baza do scrapbookingu

Bazą dla pamiątek wykonanych tą ręczną techniką zdobienia jest zazwyczaj odpowiedniej grubości sztywna kartka złożona na pół – kartki okolicznościowe. Lecz bazą może być także album, który składa się z twardej oprawy tekturowej oraz sztywnych kartek znajdujących się w środku. Ale tłem dla prezentu zdobionego techniką scrapbooking może być także wycięty w sklejce motyw do ozdobienia. Często są to motywy okolicznościowe, stworzone specjalne na potrzeby danego święta lub okazji. Sklep NaStrychu.pl posiada pełną gamę baz do scrapbookingu na różne okazje – Chrzest, pierwsza Komunia Święta, święta Bożego Narodzenia lub Wielkanoc. Znajdują się tam także wycinane bazy do kartek, które po otworzeniu tworzą przestrzenne dekoracje.

Zdobienia do scrapbokingu

Papiery kolorowe często są pierwszym motywem zdobniczym, który naklejany jest na kartki okolicznościowe. Wybranie odpowiedniego na daną okazję papieru jest kwestią kluczową. Wybór papieru powinien być dobrze przemyślany – to na nim będą naklejane kolejne detale oraz litery. Papiery artystyczne w różnych wydaniach posiada sklep NaStrychu.pl. Znajdują się tam papiery brokatowe, tektura falista, bloki kolorowe, a także krepina oraz papiery z uszlachetnieniami – metaliczne, tłoczone i lustrzane. Na tle wybranego papieru w końcu można zacząć naklejać scrapki – naklejki to scrapbookingu – oraz litery. Naklejki powinny pasować tematycznie do prezentu na daną okazję. Dostępne są zestawy różnych motywów w danej tematyce lub komplety zawierające tylko jeden rodzaj naklejki w ilości po kilkanaście sztuk. Ten ostatni pakiet przydaje się, gdy trzeba wykonać wiele takich samych kartek.

Narzędzia do scrapbookingu

Niestety nic nie można zrobić bez narzędzi, takich jak: ostre nożyczki do papieru, klej i maty do cięcia. Nożyczkami można wykroić konkretne kształty, przyciąć papier kolorowy, uciąć kawałek wstążki. Klej jest podstawowym materiałem wykończeniowym – właściwie nie da się bez niego zrobić pamiątki techniką scrapbooking. Podczas zdobienia należy uważać, aby nie zabrudzić klejem papieru oraz ozdób. Do cięcia przydają się także specjalne maty oraz nożyk do tapet – umożliwiają precyzyjne cięcie dużych elementów. W ofercie sklepu NaStrychu.pl można znaleźć także inne przydatne narzędzia, takie jak: wykrojniki, narzędzia do tłoczenia wzorów, pistolety do klejenia na gorąco.

Sklep z akcesoriami i komponentami do scrapbookingu posiada pełną gamę papierów, naklejek, baz oraz narzędzi, dzięki którym można stworzyć piękne prezenty okolicznościowe – kartki, albumy, pamiątki. Znajdują się tam także komponenty i narzędzia do innych technik rękodzielniczych – decoupage, guilling, szycie, malarstwo itd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ