Posiadasz w domu skórzane meble? Sprawdź, czego warto użyć do ich ochrony i renowacji

0
606

Skóra to synonim klasy i stylu. Skórzane meble stanowią zarówno estetyczne, jak i praktyczne rozwiązanie wnętrzarskie. Wygodnie się na nich siedzi i odpoczywa. Dobrej jakości tapicerka skórzana może przetrwać wiele lat. I to nawet podczas intensywnego używania jej przez dzieci oraz czworonożnych pupili. Każdy właściciel powinien mieć jednak świadomość tego, że długowieczność takiego materiału zależna jest od stosowania odpowiednich środków czyszczących i ochronnych dedykowanych do powierzchni skórzanych.

Mydła do mebli skórzanych

Na wyposażeniu każdego posiadacza mebli skórzanych z całą pewnością powinno znajdować się specjalne mydło. Taki produkt jednocześnie czyści skórę oraz konserwuje czyszczone meble. Wszelkie zanieczyszczenia nagromadzone podczas codziennej eksploatacji zostają usunięte. Mydło otwiera pory skóry, co umożliwia usunięcie brudu.

Jak stosować takie mydło do mebli skórzanych? To w zasadzie nic trudnego. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. W pierwszej kolejności zaleca się założenie rękawic ochronnych. Następnie należy przetestować działanie mydła na niewidocznym skrawku mebla. Dzięki temu sprawdzimy jego działanie na kolor i strukturę czyszczonej powierzchni. Jeśli nie zauważymy żadnych negatywnych efektów, to można spokojnie rozpocząć czyszczenie. Producenci zalecają, aby do czyszczenia mebli używać gąbki. Należy ją natrzeć mydłem do pojawienia się piany. Taką namydloną gąbką należy przecierać powierzchnię, aż stanie się idealnie czysta. Resztki piany można usunąć szmatką lub wypłukaną w wodzie gąbką.

Kremy, balsamy, pasty, woski do renowacji mebli skórzanych

Kolejną grupę stanowią takie środki do mebli skórzanych jak kremy, balsamy, pasty oraz woski. Stanowią one skuteczne rozwiązanie na wszelkiego rodzaju zadrapania, otarcia, rysy, zarysowania i inne drobne uszkodzenia skóry oraz szwów. Pozwalają także na przywrócenie pierwotnej kolorystyki skóry mebla. Przed rozpoczęciem czynności renowacyjnych, należy oczyścić mebel z kurzu i brudu.

Kremy do mebli skórzanych produkowane są zazwyczaj na bazie koncentratu żywicy zawierającej pigment. W składzie kremu znajdują się minerały oraz wosk pszczeli. Dzięki nim skóra jest odporna na działanie wody oraz dobrze odżywiona. Warto wybierać produkty, które szybko wysychają oraz gwarantują długotrwały efekt. Z całą pewnością godne polecenia są kremy firmy Saphir. Co ciekawe, producent oferuje kremy o różnej barwie. 

Inne produkty dedykowane do mebli skórzanych

Jeśli na skórzanych meblach pojawią się plamy, to nie musimy ich od razu wymieniać. Warto wiedzieć, że w sprzedaży znajduje się cały szereg artykułów, za pomocą których można usunąć zabrudzenia różnego pochodzenia (w tym: plamy z oleju lub smaru). Firma Avel Leather opracowała odplamiacz, który skutecznie usuwa plamy bez ryzyka odbarwienia materiału. W opcji jest kilka wariantów takiego produktu. Do starych plam warto wybrać wersję w płynie, natomiast do usuwania bieżących zabrudzeń można wykorzystać odplamiacz w proszku.

Godne polecenia są także uniwersalne środki dedykowane do powierzchni skórzanych. Posiadają one właściwości zmiękczające, wzmacniające, regenerujące i zabezpieczające przed zabrudzeniami. Ogromny wybór wszelkiego rodzaju środków służących czyszczeniu oraz regeneracji skóry mebli znaleźć można w sklepie Multirenowacja.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ