Jak podjąć pracę w ochronie

Praca w ochronie staje się coraz bardziej popularna nie tylko wśród emerytów czy osób, które chcą sobie dorobić do pensji. Wręcz przeciwnie – ochroniarz to zawód, który cieszy się coraz większą renomą w społeczeństwie. Niemniej jednak podczas poszukiwania wakatu warto zwrócić uwagę na to, w jakiej firmie chcemy się zatrudnić. Istnieją bowiem na rynku firmę, które oferują pracę w ochronię, jednak na warunkach skrajnie niekorzystnych.

Wymagania stawiane ochroniarzom

Osoba chcąca podjąć pracę w ochronie powinna przede wszystkim spełniać wymagania stawiane przez poszczególne firmy ochroniarskie. Zwykle warunkami tymi są: dobry stan zdrowia, dobra kondycja fizyczna, gotowość do pracy zmianowej, także w porze nocnej, w weekendy i święta, znajomość podstawowych przepisów prawa (co może zrobić ochroniarza, a czego zrobić mu nie wolno), czasami także pozwolenie na broń (w ofertach skierowanych do profesjonalnych ochroniarzy). Ochroniarze najczęściej pracują w obiektach użyteczności publicznej, a także w prywatnych firmach czy nawet na posesjach domów. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona mienia, a także osób oraz pilnowanie, aby nie dochodziło do aktów wandalizmu czy zamieszek. W razie konieczności pracownik ochrony zobowiązany jest oczywiście wezwać policję.

Jak zacząć pracę w ochronie?

Praca w ochronie proponowana jest przede wszystkim przez duże firmy ochroniarskie. Wystarczy znaleźć ogłoszenie lub wysłać zgłoszenie aplikacyjne na adres podany na stronie internetowej. Następnie trzeba oczekiwać na odpowiedź zwrotną, najczęściej z działu HR. Pracownik zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną, po czym zostanie podjęta decyzja odnośnie naszego zatrudnienia w firmie. Praca w ochronie proponowana jest czasami przez nieuczciwych pracodawców, którzy płacą bardzo niewiele, stawiając jednocześnie pracownikom bardzo wygórowane wymagania. Jak się przed tym chronić? Przede wszystkim należy szukać pracy w ochronie w firmach, które zatrudniają pracowników na uczciwych warunkach i godziwie płacą za wykonywane obowiązki. Każdy zainteresowany pracą w ochronie powinien sprawdzić ofertę firmy Juwentus – popularnej w Polsce firmy ochroniarskiej. Informacje odnośnie rekrutacji i wolnych wakatów dostępne są na ich stronie internetowej. Wybierając Juwentus decydujemy się na uczciwego pracodawcę, który oferuje pracę w ochronie na terenie całego kraju. Co więcej, chętni znajdą tam nie tylko ogłoszenia dotyczące pracy stricte ochroniarskiej, ale również na stanowiskach biurowych bądź powiązanych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ