Wypełniacze do prezentów

Efektowny prezent to nie tylko jego sedno, czyli ofiarowywany przedmiot, ale i sposób wręczenia go. Warto zadbać o to, aby pudełko prezentowe wypełnione zostało materiałem nie tylko zabezpieczającym sam podarunek, ale i zdobiącym go dyskretnie. Wypełniacz do prezentów powinien zostać dobrany z równą uwagą, co sam prezent, bowiem może być on estetycznym elementem uroczystej chwili obdarowywania. Jak go dobrać? Oto kilka przydatnych podpowiedzi.

Wełna drzewna – wypełniacz uniwersalny

Wełna drzewna nazywana bywa „siankiem”, bowiem stosuje się ją jako wypełniacz do prezentów bardzo różnego rodzaju. Świetnie amortyzuje przedmioty umieszczane w pudełkach prezentowych, dobrze komponując się z ich przestrzeniami. Dekoratorzy podpowiadają, że wełna drzewna dobrze eksponuje zawartość prezentów i dlatego jest uniwersalnym wypełniaczem prezentowym, dobrym na każdą okazję.

Sizal – niciane dekoracje w pudełku lub pakunku

Inny, popularny wypełniacz do prezentów to sizal. Jest to estetyczna plątanina nitek i włókien. Sizal charakteryzuje się dużą wytrzymałością, bowiem uzyskuje się go z agawy. Wypełniacz ten najlepiej sprawdza się w najmniejszych pakunkach prezentowych, gdyż jest elastyczny i zajmuje niewiele miejsca.

A może romantyczne piórka?

Jeszcze inny wypełniacz do prezentów to piórka. Mogą być one stosowane w różnych postaciach, od wielokolorowych pióropuszy i puchowych garstek, aż do pojedynczych, jednokolorowych piór wetkniętych w ścianki pudełka. Piórka nadają prezentowi romantycznego charakteru i są stosunkowo tanie, więc można z nimi eksperymentować przygotowując podarunek.

Marszczony papier prezentowy do dużych paczek podarunkowych

Jeśli prezent ma nieco większe gabaryty, warto postawić na wypełniacz do prezentów w postaci marszczonego papieru. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość marszczenia, czyli formowania papieru, na różne sposoby. Papier marszczony jest plastyczny, dobrze komponuje się też z pudłami o różnych kształtach.

Cukierki i batoniki jako jadalny wypełniacz prezentowy

Jeszcze inny pomysł na interesujący wypełniacz do prezentów to zastosowanie cukierków lub batoników. Można nimi wypełnić pudełka o różnych rozmiarach i kształtach, dobierając odpowiednie kolory papierków od cukierków lub opakowań batoników. Niewątpliwą zaletą takiego wypełniacza jest możliwość jego zjedzenia, co sprawia szczególną frajdę dzieciom, choć i dorośli lubią być w ten sposób dopieszczani.

Suszone rośliny – klasa i elegancja

Dekoratorzy i floryści polecają również jako wypełniacz do prezentów suszone rośliny. W tej roli wystąpić mogą liście, mchy, porosty, a nawet płatki kwiatów. Oczywiście królują tu tradycyjnie płatki róż, ale wyobraźnia nie zna granic i eksperymentować można do woli. Minusem florystycznych wypełniaczy jest ich cena, bowiem kupując susz w kwiaciarni spodziewać się można znacznie wyższych kwot niż w przypadku wypełniaczy papierowych lub sizalu. Niemniej jednak efekt estetyczny jest spektakularny. Zawsze możemy również przygotować susz samodzielnie, zbierając liście lub płatki.

Wypełniacz do prezentów to tkanka estetyczna każdego podarunku

Podstawową funkcją wypełniaczy do prezentów jest ochrona zawartości prezentów, jednak nie zapominajmy, że dbałość o szczegóły to klucz do podkreślenia stylu i elegancji obdarowującego oraz szacunku do obdarowywanego. Dobierając wypełniacz do pakunku prezentowego weźmy więc pod uwagę nie tylko parametry techniczne prezentu i pudełka, ale i efekt estetyczny całości. Moment rozpakowywania prezentu jest chwilą radości, zadbajmy zatem o to, by była ona naprawdę ogromna i niezapomniana. Wszak życie ma sens wtedy, kiedy potrafimy nadawać znaczenie wielkim chwilom, a dar to zawsze święto!

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ