Poszetka

Poszetka jest jednym z dodatków, który powinien znaleźć się w garderobie każdego mężczyzny chcącego być uznawanym za eleganckiego dżentelmena. Mimo to wielu panów jak ognia unika noszenia poszetki co wydaje się dziwne biorąc pod uwagę, że to obok krawatu i muszki jeden z nielicznych dodatków mogących pomóc w wyrażeniu swojej osobowości. Dlaczego zatem mężczyźni często nie noszą poszetki? Prawdopodobnie wynika to z niewiedzy.

Poszetka – jak ją nosić

Podstawową zasadą jest to, że poszetka ma pasować do krawata lub muszki. Należy jednak pamiętać o tym, że pasować nie oznacza – wyglądać identycznie. Poszetka powinna raczej nawiązywać do wspomnianych wcześniej elementów garderoby. Nie warto zatem kupować oferowanych przez sklepy zestawów krawatów i poszetek, zdecydowanie lepszym pomysłem jest kupowanie ich oddzielnie. Jeśli na początku swojej przygody z „poszatkowaniem” nie ma się pomysłu w jaki sposób je do siebie dopasować warto poprosić o radę pracownika jednego z luksusowych sklepów, który na pewno z chęcią pomoże odnaleźć idealne rozwiązanie. Alternatywą może być zdecydowanie się na białą poszetkę, która będzie pasować właściwie do każdego garnituru i każdej sytuacji. Jest ona łatwa do noszenia także dlatego, że nosi się ją w sposób wyjątkowo prosty – wystarczy ją złożyć i włożyć do brustaszy w taki sposób, by wystawał tylko cienki pasek materiału. Decydując się na noszenie białej poszetki należy jednak pamiętać o tym, że nie powinna być ona jedwabna, gdyż noszona w opisany sposób będzie się ślizgać i konieczne będzie jej regularne poprawianie. Właśnie dlatego lepszym pomysłem w przypadku białej poszetki jest zakupienie tej lnianej – równie eleganckiej lecz łatwiejszej w noszeniu.

Sposobów noszenia poszetek jest wiele, jednak najlepiej chyba prezentują się te noszone w sposób „niedbały”. W internecie nie brakuje filmików instruktażowych prezentujących w jaki sposób składać poszetkę, nie warto jednak odbierać ich zbyt poważnie, aby nie było widać jak długo składana była chusteczka, by uzyskać idealny efekt – wbrew pozorom może to popsuć cały efekt.

Kolorowe poszetki

Mężczyźni, którzy przekonają się do noszenia poszetki z pewnością nie będą chcieli poprzestać na jej jednym rodzaju i z czasem zechcą dokupić kolejne materiałowe chusteczki, tym razem kolorowe, wzorzyste i wykonane z jedwabiu. Tak naprawdę nie ma ograniczeń mówiących ściśle w jaki sposób nosić poszetkę, dlatego też wielu panów decyduje się na łączenie ze sobą różnych wzorów oraz barw na krawacie i na poszetce, dzięki czemu co prawda nie nawiązują zbytnio do motywów z krawata, lecz „uzupełniają” kolorystykę. To dobry trop, bowiem większość mężczyzn w takim połączeniu wygląda naprawdę wyjątkowo elegancko, a przecież o to właśnie chodzi.

Cena poszetki

Niektórym mężczyznom wydaje się, że cena kilkudziesięciu złotych za poszetkę jest wygórowana. To błąd, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że poszetka może być obszywana wyłącznie ręcznie, co automatycznie generuje wyższe koszty. Warto jednak wydać kilkadziesiąt złotych, by wyglądać elegancko i z klasą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ