Prawdziwie miejski transport, czyli hulajnogą do pracy!

0
2118

Transport miejski ma wiele plusów, z których bardzo chętnie korzysta sporo osób. Brak stania w korkach, poszukiwania miejsca parkingowego czy szybkość przemieszczania się zyskuje nieustannie kolejnych entuzjastów. Czy może być zatem jeszcze lepszy sposób na poruszanie się po zatłoczonym mieście? Oczywiście, że tak! Idąc o krok dalej, możemy skorzystać z hulajnogi, dojeżdżając do pracy. Pomysł ten nie jest pozbawiony sensu, ma wiele korzyści, a niektóre firmy takie jak Google używają hulajnóg do poruszania się po dużym obszarze firmy. Czy zatem hulajnogi są dobry rozwiązaniem w dojeżdżaniu do pracy? Czy podbiją one w najbliższym czasie nasze ulice? Jak wygląda w praktyce dojeżdżanie na hulajnodze do pracy? Odpowiedzi na te pytania, porady i wskazówki prezentujemy poniżej.

Hulajnogi dla dorosłych — czym są?

Hulajnogi miejskie dla dorosłych to specjalne konstrukcje, które znacznie różnią się od tych znanych ze sklepów zabawkowych. Oprócz takiego samego kształtu nie mają nic wspólnego z dziecięcymi zabawkami. Hulajnogi dla dorosłych są wykonane z wytrzymałych materiałów takich jak stal, aluminium czy kompozyty, które znoszą znacznie większe obciążenia oraz są dużo bardziej solidne. Dzięki temu waga dorosłego człowieka nie jest przeszkodą, a intensywne użytkowanie takich hulajnóg jest bezpieczne. Dużym plusem takich konstrukcji jest komfort jazdy i dostosowanie do „profesjonalnego” użytku. Hulajnogi dla dorosłych posiadają duże kółka – znacznie większe niż te w typowych dziecięcych hulajnogach. Mają one ok. 20 cm średnicy. Dzięki tak dużym kółkom jazda jest komfortowa, możliwa na różnym terenie — nawet tylko tym utwardzonym a wytrzymałość samych kół pozwala na długie użytkowanie. Dzięki nim możemy również jeździć w różnych warunkach np. po deszczu czy na zabrudzonej powierzchni bez obawy o stabilność.

Hulajnogi dla dorosłych posiadają również specjalną konstrukcję. Są one projektowane już z myślą o osobach pełnoletnich. Posiadają szerszy element podstawy, który umożliwia komfortowe przemieszczanie się, wyższy drążek kierowniczy czy wiele możliwości regulowania się. Jednym z plusów jest również możliwość szybkiego złożenia takiej hulajnogi. W ciągu kilkunastu sekund możemy złożyć ją w poręczny pakunek bez wystających elementów i wsiąść z nim np. do metra czy autobusu. Ceny takich hulajnóg rozpoczynają się od ok. 100 zł a w cenie ok. 200 zł – 300 zł kupimy solidny egzemplarz, który będzie służył nam przez kilka sezonów.

Czy dojazdy do pracy hulajnogą to dobry pomysł?

Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Wbrew pozorom poruszanie się hulajnogą po mieście nie jest problematyczne — szczególnie taką przeznaczoną do tego celu. Korzystając z hulajnogi, możemy dojeżdżać do pracy, zarówno na bliskich jak dalszych dystansach lub stosować ją tylko na odcinkach między np. metrem czy autobusem a domem. Większość powierzchni w miastach jest betonowych lub wyłożona płytami chodnikowymi. Przemieszczanie się po takim terenie nie jest problematyczne. Nawet niektóre utwardzone powierzchnie np. ziemne umożliwiają komfortową jazdę. Hulajnogi dla dorosłych potrafią znacznie więcej, niż przeznaczone do zabawy egzemplarze, więc z pewnością poradzą sobie i z takimi ” przeszkodami”. Jazda hulajnogą nie jest również z problematyczna. Aby się nią poruszać, nie trzeba posiadać licencji czy karty. Pomocne w tym względzie będą np. ścieżki rowerowe. Pamiętać jednak należy, że jadąc na hulajnodze, jesteśmy postrzegani w świetle prawa jako piesi. Tym o czym nie powinniśmy również zapominać to np. kask czy ochraniacze, jeśli jeździmy na długich dystansach, gdzie istnieje większe ryzyko kolizji — choć jazda na hulajnodze jest bezpiecznym rozwiązaniem. Poruszając się w ten sposób, nie powinniśmy również mieć problemu z przewiezieniem jej „w ręce” w taksówce czy autobusie — w przeciwieństwie do roweru.

Hulajnogą do pracy — korzyści

Wybierając hulajnogi jako alternatywę lub uzupełnienie dla transportu miejskiego zyskujemy wiele korzyści i plusów. Pierwszy z nich to możliwość szybkiego przemieszczania się na różnych dystansach. Przemierzając takie odległości, zyskujemy podobną szybkość — co jadąc na rowerze. Przechowywanie w pracy takiej hulajnogi nie jest również trudne, gdyż może zmieścić się ona np. w plecaku lub szafce osobistej. Po złożeniu jest również ręczna do przemieszczenia, dzięki czemu nie mamy ograniczeń w korzystaniu z innych środków transportu. Jazda na hulajnodze jest również wygodna. Przyjeżdżając do pracy w ten sposób, nie czujemy się zmęczeni np. jak w przypadku intensywnego pedałowania. W każdej chwili możemy również bez problemu iść, prowadząc hulajnogę. Dzięki temu będziemy mogli odpocząć, nie borykają się z prowadzeniem dużego roweru. Regularne jeżdżenie na hulajnodze oprócz walorów użytkowych jest korzystne ze względu na formę i kondycję. Używając hulajnogi, możemy poprawiać formę w trakcie dojazdów do pracy. Przełoży się do na lepsze samopoczucie oraz dużo lepsze efekty treningowe. Jest to też doskonała alternatywa dla porannego biegania, na które większość osób pracujących nie ma czasu.

[Głosów:5    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ