Problematyczny temat, czyli jak znaleźć odpowiedni rozmiar mając nadwagę?

Większość sklepów odzieżowych znajdujących się w centrach handlowych posiada asortyment dostępny tylko w podstawowych rozmiarach. Oczywiście zaczynają się one od XS, a kończą na XL, czyli teoretycznie każdy powinien znaleźć model dla siebie. Ale co jeśli posiada się rozmiar ponad skalą? Idzie wiosna, więc dobrze jest zrobić rozeznanie, gdzie można dostać kurtki męskie w dużych rozmiarach.

Co to znaczy duży rozmiar?

Podstawowa skala rozmiarowa męska zaczyna się od XS, a kończy na XL. Wszystkie produkty z dodatkowym „X” na początku uważane są za bardzo duże. W zwykłych sklepach takie produkty są ciężkie do zdobycia, ponieważ jest na nie stosunkowo małe zapotrzebowanie. Jeśli chcesz kupić np. kurtki męskie w dużych rozmiarach musisz szukać sklepów branżowych, które zajmują się dystrybucją tego typu towarów. W każdym dużym mieście znajduje się co najmniej kilka takich miejsc, w których osoby puszyste mogą zaopatrywać się w ubrania. Natomiast osoby z małych miasteczek oraz wsi skazane są na sklepy internetowe. W sieci można znaleźć mnóstwo miejsc, z których bez problemu można zamówić pożądany produkt z dostawą do domu. Ogromną zaletą płynącą z robienia zakupów online jest fakt, że towar jest stosunkowo tańszy od tego samego dostępnego w sklepie stacjonarnym.

Czym różnią się od modeli w regularnych modeli?

Kurtki męskie w dużych rozmiarach tylko delikatnie różnią się od tych samych modeli np. w rozmiarze M. Spowodowane jest to różnicą w budowie ciała osób ich noszących. Panowie z nadwagą posiadają inną sylwetkę niż ci, które tej nadwagi nie mają. Potrzebują zdecydowanie więcej miejsca na zakrycie brzucha oraz masywnych ramion, tak więc modele zazwyczaj są na całej szerokości produktu. Ponadto mnóstwo z nich wykonana jest z bardziej elastycznego materiału, aby nie powodował on uczucia dyskomfortu. Usuwane są wszelkiego rodzaju ściągacze oraz wstawki podkreślające męską budowę ciała. Mnóstwo kurtek męskich w dużych rozmiarach nie posiada dodatkowej warstwy, czyli tak zwanej podszewki, ponieważ są one zbędne.

A co poza tym?

Oprócz wyżej wymienionych różnic, tak naprawdę odzież XXL + niewiele różni się od tej w rozmiarach regularnych. Kurtki męskie w dużych rozmiarach są szyte z takich samych nieprzemakalnych materiałów, posiadają takie same zdobienia oraz kieszenie boczne. Odzież dla panów z nadwagą jest modna i wygodna, tak więc zaspokaja męskie potrzeby wyglądania schludnie i estetycznie. Produkty charakteryzują się wysoką jakością i komfortem noszenia.

Zakupy online

Sklepy dla puszystych oferujące produkty w dużych rozmiarach pod każdym produktem posiadają opis, który ułatwi i usprawni wybór. Obowiązkowo musi być podany materiał, z którego jest on wykonany, a także dostępne rozmiary. Większość profesjonalnych sklepów online posiada własną tabelę rozmiarową, w której dokładnie każdy z nich jest opisany. Przed ostatecznym wyborem miejsca zakupów warto jest przeczytać krążące po Internecie opinie dotyczące danego miejsca. Warto zwrócić uwagę na jakość produktu oraz czy polityka zwrotów jest korzystna dla klienta, czy nie.

Modne w tym sezonie

Kurtki męskie w dużych rozmiarach rządzą się takimi samymi prawami, jak wszystkie pozostałe. Modele modne w tym sezonie to te utrzymane w ciemnej tonacji kolorystycznej, a w szczególności czarny oraz głęboki granat. Nie tylko wpasuje się w panujące trendy ale również sprawi, ze sylwetka optycznie wyda się być szczuplejsza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ