Zegarki Certina, szwajcarska precyzja i elegancja

Certina to istniejąca od ponad 125 lat marka zegarków szwajcarskich. Charakteryzująca się wysoką jakością wykonania, dokładnością, trwałością, a także elegancją Duży wybór modeli zegarków tej firmy można znaleźć na stronie sklepu Zegarmistrz.com (http://www.zegarmistrz.com/Zegarki_Certina-k31-0–.html).

Krótka historia

Zegarki Certina stworzyli bracia Adolf i Alfred Kurthowie, którzy firmę założyli w 1888 roku. Najpierw produkowali tylko mechanizmy do zegarków. Pierwszy własny model, damski i na rękę, zaprezentowali w 1906 roku. Wielki rozwój firmy nastąpił w latach 20. i 30 XX wieku. Ale do przełomu doszło po drugiej wojnie światowej, kiedy Certina zaprezentowała system DS, który dziś jest częścią każdego produktu firmy oraz jego nazwy.

System DS, szkło materiały

System DS, czyli Double Security Concept, wprowadzono w 1959 roku. To mechanizm podwójnego zabezpieczenia. Składają się na niego odporne na zarysowania szafirowe szkło, dwa dodatkowe elementy uszczelniające zespół koronki i wałka naciągowego, specjalna uszczelka dekla koperty, grubszy dekiel koperty, dzięki czemu jest sztywniejsza szczelniejsza.

Ponadto do wykonania zegarków marki Certina używa się wysokiej stali nierdzewnej, aluminium, tytanu, a konstrukcję wzmacnia się materiałami ceramicznymi. Wiele modeli ma mechanizm PreciDrive, który jest 10-krotnie dokładniejszy niż tradycyjne mechanizmy kwarcowe. Dzięki niemu roczne spóźnienie lub przyspieszenie zegarka Certina zamyka się w 10 sekundach. PreciDrive znajdziemy, chociażby w produktach Certiny z serii DS2.

Elegancko i na sportowo

Zegarki Certina to dużo modeli ekskluzywnych, marek Premium, kierowanych do przedstawicieli biznesu, osób ceniących sobie wysoką jakość i elegancję stylu. Firma oczywiście nie ogranicza się do tego segmentu klientów, lecz ma również w ofercie zegarki dla osób, które cenią sobie aktywne życie. Certina to bowiem bliskie związki ze sportem. Jednym z ambasadorów marki jest wybitny norweski biathlonista Ole Einar Bjørndalen. Szwajcarska firma ma dorobku również sponsorowanie cyklu wyścigów F1, zespołu Sauber Petronas, gdy jeździł w nim Robert Kubica. Do dziś jest aktywna w sportach motorowych.

W ofercie firmy Certina można znaleźć bardzo dużo modeli, które ze względu na dokładność i trwałość mogą być wykorzystywane nawet podczas wypraw alpinistycznych w wysokie góry. Firma Zegarmistrz.com oferuje, chociażby model Certina C027.417.11.057.00 DS Sport. Posiada on wspomniany mechanizm PreciDrive. Są też zegarki dla tych, którzy lubią nurkować. Z myślą o nich firma stworzyła produkty z serii Certina DS Action. Wśród nich jest, chociażby model Certina C032.417.11.041.00 DS Action PreciDrive, mający nierdzewną, regulowaną stalową bransoletę, dokładny analogowy stoper oraz odporny na ciśnienie aż 30 barów, czyli takie, jakie występuje na 300 metrach głębokości.

Asortyment sklepu Zegarmistrz.com obejmuje ponad 200 modeli firmy Certina dla pań i ponad 400 dla panów. Wszyscy ceniący sobie prestiż, klasę, elegancję, precyzję wykonania oraz trwałość, a także lubiący aktywny wypoczynek, powinni rzucić okiem na ofertę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ