Trening siłowy nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Drogie karnety na siłownię, czas niezbędny na dojazd czy tłumy zajmujące poszczególne przyrządy można spokojnie ominąć szerokim łukiem. Siłownie zewnętrzne są ogólnodostępne i oferują wiele możliwości.

Pierwszą niepowtarzalną zaletą treningu na świeżym powietrzu jest brak opłat. Siłownie zewnętrzne nie są płatne. Drugą zaletą jest zasób tlenu, który nie jest ograniczany żadnym pomieszczeniem. Trzecia zaleta to różnorodność dostępnych przyrządów. Siłownie zewnętrzne oferują sprzęt, który bazuje na masie własnego ciała. Pozwala to na trenowanie nóg, brzucha, pleców, barków, klatki piersiowej oddzielnie. Izolowanie poszczególnych partii mięśniowych jesz szalenie istotnym czynnikiem podczas treningu. Nie należy codziennie męczyć tych samych partii. Mięśnie przestają rosnąć, a dodatkowo zaczynają występować bóle przeciążeniowe. Ogólnodostępność powoduje, że nie ma obaw o godziny otwarcia. Bez względu na godziny pracy, opiekę nad dzieckiem, czasem poświęconym rodzinie, siłowania na wolnym powietrzu czynna jest całą dobę, siedem dni w tygodniu przez cały rok. Podłóg takiej siłowni można efektywnie zaplanować trening. Porównując trening na siłowniach osiedlowych, a w domu, zaletą jest także kontakt z ludźmi. Zawsze podczas treningu można kogoś spotkać, porozmawiać, podzielić się uwagami czy dowiedzieć coś więcej na temat stojącego sprzętu. Kontakt z innymi jest o tyle istotny, że jeśli nie jest się urodzonym samotnikiem to podczas wielu tygodni zmagań z treningiem w domu nastąpi znużenie.

Siłownie zewnętrzne mają wiele zalet, ale niestety nie dorównają obciążeniami siłowniom specjalistycznym, gdyż bazują na masie ciała. Są idealnym rozwiązaniem dla osób chcących poprawić sprawność fizyczną, rozpocząć rozruch mięśni przed potężnymi obciążeniami czy zbudować lepszą kondycję.

http://www.rebel-tv.pl/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ