Skuteczne leczenie zajadów

Zajady to bardzo uciążliwe schorzenie dotyczące błon śluzowych jamy ustnej. Najczęstszymi objawami tego schorzenia jest pieczenie kącików ust oraz ich znaczne zaczerwienienie. Gdy dokuczają nam takie dolegliwości warto czym prędzej udać się do specjalisty dermatologa, który to podpowie nam co na zajady jest najlepsze. Skutecznym sposobem na leczenie zajadów jest stosowanie maści oraz kremów dostępnych powszechnie na rynku farmaceutycznym. Ponadto istnieją domowe sposoby na leczenie dokuczliwych zajadów w kącikach ust.
Zajady są patologicznymi zmianami śluzówek jamy ustnej. Ich charakterystycznym objawem jest tworzenie się pęknięć i nadżerek w okolicy śluzówki kącików ust. Najczęstszymi przyczynami takich dolegliwości są zakażenia grzybicze czy też bakteryjne.
W celu się ich pozbycia, należy czym prędzej wdrożyć leczenie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne oraz suplementację stanów niedoborowych.
Niezwykle istotne jest to, aby regularnie używać maści, które to znacznie przyśpieszają leczenie tych uciążliwych zmian. Najlepiej podrażnienia te likwidują maści zawierające w swym składzie
witaminy A oraz E. Dobrze działają też kremy zawierające w swym składzie kwas mlekowy, który to wykazuje działanie bakteriobójcze oraz ułatwia złuszczenie się naskórka. Skuteczne są też maści zawierające pantenol, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej oraz wyciąg z kasztanowca.
Preparaty tego typu są dostępne w aptece bez recepty, a ich formuła pozwala skutecznie ograniczyć rozwój miejscowej infekcji bakteryjnej i grzybiczej. Każdy dostępny krem na zajady ma nie tylko działanie nawilżające lecz także odżywcze.

kobietaimoda.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo na oparzenia?
Następny artykułCoś dobrego na kolację

ZOSTAW ODPOWIEDŹ