Sposoby na matową i zmęczoną skórę

Jaka powinna być idealna cera? Nie powinniśmy mieć wątpliwości, co do tego, że oczekuje się od niej promienności i rozświetlenia. Niestety, zdecydowana większość kobiet nie może się nią pochwalić. U pań dominuje skóra szara, matowa, zmęczona i pozbawiona blasku. Warto zastanowić się więc nad tym, skąd biorą się tego rodzaju problemy z nią i jakie aktywności powinniśmy podejmować, jeśli chcemy zerwać z nimi.

Skąd się biorą problemy z szarą, zmęczoną skórą?

Szara i zmęczona cera może mieć co najmniej kilka źródeł. Zwykle zwraca się uwagę na to, że jest konsekwencją nieodpowiedniej diety, w tym zwłaszcza sięgania po jedzenie niskiej jakości. Trudno jednak utrzymywać, że odpowiadają za nią jedynie gazowane napoje i żywność wysoko przetworzona. Osoby zawodowo zajmujące się walką z szarą, zmęczoną cerą przypominają też, że może być ona konsekwencją picia wody w zbyt małych ilościach, palenia papierosów i częstego sięgania po alkohol. Cerze nie sprzyja też nieustanny stres, mała ilość snu oraz zanieczyszczenie powietrza. Jej niezdrowy wygląd może być też konsekwencją narażania jej na wpływ wiatru, mrozu i nadmiernego promieniowania słonecznego. Cerze nie służy też klimatyzacja oraz ograniczony dostęp do słońca.

Co jeść, by dodać skórze blasku?

Zła dieta jest zwykle uznawana za jedną z najważniejszych przyczyn naszych problemów z cerą. Nic więc dziwnego, że jej zmiana może być też najskuteczniejszym sposobem na ożywienie skóry i dodanie jej blasku. Zmiany warto rozpocząć od postanowienia, że będzie się pić więcej wody. Warto wprowadzić jednak do diety nie tylko przynajmniej dwa litry płynów i soczyste owoce, ale również posiłki bogate w witaminy, składniki mineralne oraz kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6. Ograniczenie stresu nie zawsze jest postulatem możliwym do zrealizowania. Warto spróbować jednak zwiększyć aktywność fizyczną. Ruch ożywi skórę, może też doprowadzić od zmniejszenia naszych problemów z zasypianiem.

Jak pielęgnować suchą, zmęczoną skórę?

Mówiąc o najważniejszych zasadach odnoszących się do pielęgnacji cery suchej i zmęczonej, warto pamiętać przede wszystkim o jej odpowiednim nawilżaniu. Skóra powinna być nawadniana nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz. Warto też pamiętać o tym, jak ważne jest jej odpowiednie oczyszczanie. Bardzo często już samo usunięcie zrogowaciałego naskórka przynosi spektakularne rezultaty. Dobrze jest więc przestrzegać zasady mówiącej o tym, że zawsze jest dobry czas na to, aby wykonać peeling enzymatyczny. Osoby zmagające się ze skórą szarą i zmęczoną, powinny mieć też świadomość tego, jak ważny jest w ich przypadku demakijaż. Nie wolno nie tylko zaniedbywać jego usuwania, ale i robić to w sposób pozbawiony staranności.

Jeśli zależy nam nie tylko na pięknej cerze, ale i na szybkim sposobie na ożywienie zmęczonej skóry, doskonałym rozwiązaniem może okazać się serum rozświetlające. To znakomity kosmetyk nie tylko polepszający kondycję skóry, ale i wymiernie poprawiający jej koloryt. Kosmetyki określane tym mianem mają różne dodatkowe właściwości uzależnione od tego, jakie składniki w nich dominują. Szukając serum idealnego dla siebie warto więc koncentrować się na produktach bogatych w witaminę C, ekstrakty z cytrusów, kwas hialuronowy i zieloną herbatę. Polecamy zapoznać się z rankingiem najlepszych ser rozświetlających: https://triny.pl/blog/najlepsze-serum-rozswietlajace-do-twarzy-ranking-top-10/. Zmęczonej, szarej skórze powinny też pomóc oleje roślinne, w tym zwłaszcza olej różany i wyjątkowo modny olej jojoba.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ