Kartacz do brody

Kartacz to niezbędne wyposażenie każdego mężczyzny, który kompleksowo dba o wygląd własnego zarostu. Oczyszcza martwy naskórek oraz masuje i odżywia cebulki włosów. Regularne jego stosowanie pozwala zwiększyć estetykę i piękno brody. Dlaczego warto w niego zainwestować i systematycznie używać? Podpowiadamy.

Czym jest kartacz do brody?

Kartacz do brody przypomina swoim wyglądem szczotkę. Pozbawiony jest jednak specyficznego uchwytu. Dzięki temu jest dużo bardziej poręczniejszy, mniej waży i jest łatwiejszy w przechowywaniu. Większość modeli kartaczy jest niewielkich rozmiarów. Dzięki temu można mieć je zawsze pod ręką, umieścić w kieszeni lub w plecaku i sięgać aby w kilka chwil poprawić estetykę wyglądu brody.

Jak działa kartacz do brody?

Kartacz do brody nie tylko modeluje wierzchnią warstwę zarostu, ale również poprawia ukrwienie skóry. Pobudza cebulki do wzrostu oraz usuwa martwy naskórek, oczyszcza suchą cerę poprawiając jej estetykę. Skorzystanie z kartacza jest ważną czynnością jaką należy wykonać każdorazowo przed nałożeniem różnego rodzaju kosmetyków odżywczych do brody. Skóra jest w stanie przyjąć więcej użytecznych składników jeśli zostanie odpowiednio oczyszczona, wyszczotkowana i delikatnie wymasowana końcówką włosia.

Dlaczego warto zainwestować w kartacz do brody?

Kartacz powinien znaleźć się na obowiązkowym wyposażeniu mężczyzn, którzy planują zapuścić długą i bujną brodę. Jedną z zalet tej niepozornej szczotki jest to, że systematyczne jej używanie stymuluje cebulki włosów do lepszego wzrostu. Aby uzyskać miarodajny efekt należy korzystać z kartacza na całej powierzchni zarostu. Warto do tego celu wybrać model z twardszym włosiem, który swoim mocniejszym naciskiem zwiększy ukrwienie na skórze. Cebulki włosów otrzymują więcej potrzebnych substancji odżywczych, broda zaczyna rosnąć szybciej i równomierniej na całej długości.

Kartacz to również niezbędne wyposażenie, aby zachować zdrowy wygląd bujnego zarostu. Po wyhodowaniu długiej brody niezwykle trudno zadbać o kompleksowe odżywienie skóry głęboko ukrytej pod warstwą włosów. Stosując regularnie kosmetyki odżywcze w postaci olejków do brody można sprawić, że zarost stanie się delikatniejszy, mniej szorstki i będzie wyglądał zdrowo. Mimo to niezbędne okazuje się systematyczne usuwanie martwego naskórka i stymulowanie produkcji sebum. Dobra szczotka lub kartacz idealnie spełnią to zadanie. Warto zwrócić uwagę, aby wybrać model o długości włosia dopasowanego do głębokości i bujności owłosienia na twarzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ