Stihl i ciężka praca leśna

Praca w lesie często jest oceniana jako jeden z najcięższych zawodów w Polsce. Wymaga nie tylko doświadczenia i umiejętności posługiwania się narzędziami elektrycznymi, ale również zdolnościami planowania i tężyzny fizycznej, gdyż drewno nie należy do lekkich surowców, zwłaszcza jeśli jest niewysuszone. Wykonywanie takiego zawodu zazwyczaj wymaga posiadania specjalistycznych i profesjonalnych narzędzi, do których należą piły mechaniczne Stihl.

Odpowiedzmy sobie na pytanie, czemu to akurat firma Stihl jest najczęściej wybierana przez profesjonalistów, których oferta charakteryzuje się profesjonalizmem. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pracą w lesie lub chcą dowiedzieć się, jak wygląda ona od podszewki, mogą myśleć, że jest to zbędny wydatek, ponieważ na rynku jest o wiele więcej tańszych i równie popularnych marek narzędzi.

Stihl – jakość, precyzja i perfekcja

Jest to niemiecka firma, która zajmuje się produkcją narzędzi od 1926 roku, więc prawie 100-letnie doświadczenie, jest wspaniałą rekomendacją dla marki, ponieważ niewielu producentów jest w stanie przetrwać na rynku taki okres, wypierając jednocześnie konkurencje. Oczywiście wszystko dzięki inwestowaniu w najlepszych specjalistów, którzy wyposażają sprzęt w najlepszej jakości surowce, materiały i niezawodne części.

Warto wspomnieć o tym, że Stihl posiada w swojej ofercie wyjątkowe produkty zarówno dla specjalistów oraz profesjonalistów, jak i osób nieposiadających dużego doświadczenia. Produkty zazwyczaj różnią się przeznaczeniem, wielkością, mocą i parametrami technicznymi, do których zaliczyć można między innymi pojemność akumulatorów – elektryczne piły mechaniczne, nie będą wydajne na tyle, by spełniły oczekiwania osób pracujących w lesie, gdyż ich moc jest o wiele mniejsza, niż w przypadku modeli spalinowych. Nie można zapominać również o kosztach eksploatacji, ponieważ zakup wielu akumulatorów, będzie z pewnością drogi, a dolanie kilku litrów benzyny do zbiornika, to koszt rzędu kilkunastu złotych.

Modele spalinowe nie są również tak mocno narażone na problemy związane z obecnością wilgoci, więc nawet jeśli leśników spotka deszcz, nie muszą oni obawiać się o swoje wyposażenie.

Oczywiście Stihl w swojej ofercie dysponuje również asortymentem, który pozwala m.in. na obróbkę drewna po ścięciu. Jeżeli planujecie kupić produkty tej marki, zajrzyjcie na stronę https://www.e-drwal.com/stihl-prod-1. Stolarze również wymagają od swoich narzędzi precyzji i perfekcji, by obrobiony surowiec gwarantował najwyższą jakość – od tego zależy zadowolenie potencjalnych klientów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ