Monitoring pojazdów to coraz powszechniej wykorzystywane narzędzie w polskich firmach. Coraz więcej przedsiębiorców docenia zalety lokalizacji GPS, a rynek dostarcza im coraz bardziej zaawansowane rozwiązania tego typu. Jakie są zalety szybkiego lokalizowania pojazdów?

Systemy GPS pojawiły się na polskim rynku już kilkanaście lat temu, ale wtedy stanowiły raczej ciekawostkę niż popularne narzędzie. Obecnie żadna poważna firma, która utrzymuje mniejszą lub większą flotę, nie może obejść się bez zaawansowanych lokalizatorów. Nowoczesne systemy lokalizacji pojazdów (np. SATIS) potrafią naprawdę wiele i można je wykorzystać w wielu obszarach funkcjonowania firmy. Oto kilka przykładów, dlaczego warto montować GPS w firmowych pojazdach:

Zabezpieczenie na wypadek kradzieży

System lokalizacji pojazdów co prawda nie zapobiegnie kradzieży samochodu, ale może znacznie przyspieszyć jego odzyskanie. Nowoczesne rozwiązania GPS pozwalają nie tylko na precyzyjne ustalenie pozycji pojazdu, ale także można określić różne działania niepożądane i podejrzane, które wywołają alarm. Może to być na przykład opuszczenie wyznaczonej trasy lub nagłe przyspieszenie albo zbyt długie przestoje. To pozwoli działać natychmiast po kradzieży auta.

Rozliczenie czasu pracy kierowcy

Lokalizacja GPS to także skuteczne wsparcie w rozliczaniu czasu pracy osób wykonujących swoje obowiązki poza siedzibą firmy oraz kierowców. System dokładnie pokazuje, ile zostało przejechanych kilometrów w wyznaczonym okresie oraz ile zabrało to czasu. W ten sposób pracownik może być pewny, że zostaną rozliczone wszystkie jego nadgodziny.

Efektywne planowanie tras

System lokalizacji pojazdów to także duże ułatwienie dla osób planujących przejazdy i trasy. Dzięki temu, że w każdym momencie znamy położenie poszczególnych samochodów, można na bieżąco aktualizować ich trasy, dokładając na przykład nowe zlecenia przewozowe.

Kilometry prywatne i służbowe

Cześć pracowników użytkuje firmowe samochody nie tylko służbowo, ale także w celach prywatnych. Nowoczesne systemy monitoringu pojazdów dokładnie pokażą, ile zostało przejechanych kilometrów w celach prywatnych i na tej podstawie pracodawca może odpowiednio rozliczyć się z pracownikiem.

Kontrola kosztów

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o tym, że lokalizacja pojazdów pozwala także optymalizować koszty funkcjonowania firmowej floty. Przede wszystkim można lepiej planować przejazdy, ograniczać puste kursy, a dodatkowo lepiej kontrolować zużycie paliwa, które generuje największe koszty w utrzymaniu floty.

To oczywiście tylko kilka przykładów, dlaczego warto wdrażać w firmie system lokalizacji pojazdów, bez problemu można znaleźć więcej argumentów. Zaawansowane systemy monitoringu GPS mogą być ważnym wsparciem w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ