Potrzeby seksualne u ludzi są czymś zupełnie normalnym, lecz trzeba być świadomym, jakie są ich konsekwencje i jak sobie z nimi radzić. Dlatego, zanim przystąpi się do rozpoczęcia życia seksualnego, warto dowiedzieć się nieco o tym, co zrobić by to życie było w pełni bezpieczne i odpowiedzialne.

Co warto wiedzieć przed?

Przede wszystkim nie powinno się tego traktować lekceważąco, ponieważ takie coś może różnie się skończyć. Mogą to być różnego rodzaju choroby weneryczne, w przypadku przygodnego seksu, może to być także przypadkowa ciąża, za którą należy wziąć odpowiedzialność. Może także zdarzyć się tak, że pęknie prezerwatywa i będzie trzeba szybko działać, by zapobiec ciąży. By dobrze przygotować się do współżycia, powinno się znać przynajmniej podstawowe środki antykoncepcyjne, a także coś, co pomoże nam w razie „wpadki”.

Co należy do podstawowych środków antykoncepcyjnych?

Przede wszystkim najbardziej znaną metodą antykoncepcji, są prezerwatywy. Na rynku jest bardzo dużo różnych propozycji, które zawierają różną strukturę, różne smaki, kolory i tak dalej. Można także wybrać coś, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo, to znaczy prezerwatywy ze specjalnymi środkami plemnikobójczymi. Skuteczność prezerwatyw jest bardzo duża, ponieważ zazwyczaj wynosi około 99%. W zależności od potrzeb niektórzy producenci oferują także różne ich grubości, które zapewniają nieco inne odczucia. Bardzo ważne jest to, by nie stosować prezerwatyw kilkukrotnie, to znaczy taka, która została użyta raz, już do niczego nie będzie się nadawała. Może to wydawać się logiczne, lecz dla niektórych tak nie jest.

Kolejnym sposobem, tym razem takim, który mogą stosować kobiety, są hormony. Czyli inaczej mówiąc tabletki hormonalne, które po pewnym okresie ich zażywania, skutkują zmianami w organizmie, które uniemożliwiają zajście w ciąże. Jeśli chodzi o hormony, to prowadzone są jeszcze różne badania na ich temat. O ile prezerwatywy można zakupić w każdym sklepie, to hormony są wydawane tylko na receptę od lekarza ginekologa. Odpowiednie ich dawkowanie jest bardzo ważne, ponieważ gdy zapomnimy raz wziąć tabletkę, mogą one przestać działać i proces trzeba zacząć od początku. Co do ich skutków ubocznych także prowadzone są badania, ponieważ mimo pozytywnych skutków, to znaczy mogą przykładowo unormować miesiączkę, to występują także te negatywne, co do których istnieją jeszcze wątpliwości. Najlepiej jest o tym wszystkim porozmawiać z ginekologiem, który jest najlepiej obeznany w tych sprawach i będzie mógł obalić wszelkie mity, jaki występują.

Jeśli natomiast wystąpią pewne komplikacje i przykładowo prezerwatywa nie zadziała, a istnieje możliwość zajścia w ciąże, to można zapobiec zapłodnieniu. Takim lekarstwem na zapłodnienie, jest dość znana tabletka „dzień po”, czyli tabletka, którą należy zażyć maksymalnie dzień po stosunku, aby nie zajść w ciąże. Wydawana jest ona na receptę, jednak dzięki organizacjom działającym na rzecz praw kobiet, każda kobieta ma możliwość uzyskania recepty na taką tabletkę, po wcześniejszych konsultacjach. Taka recepta jest wydawana przez lekarza europejskiego i jest ważna w każdej aptece.

http://www.wystarczytakniewiele.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ