Teownik aluminiowy – zyskaj spójne wnętrze

Teownik to narzędzie pomocne w czasie remontu mieszkania, domu lub biura. Kształtem przypomina on literę „T”. Dzięki specjalistycznej konstrukcji, pomaga połączyć dwa różne typy podłóg w spójną całość. Znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest uzyskanie bezpiecznego przejścia, np. pomiędzy płytkami w kuchni a panelami w salonie.

Teownik aluminiowy do wykończenia domu

Teownik aluminiowy ma wszechstronne zastosowanie praktyczne w wykończeniu podłóg. Jest wykonany z aluminium, więc wyróżnia się trwałością i efektownym wyglądem łączeń między dwoma rodzajami podłóg. Możemy więc wykorzystać go, gdy nasza kuchnia jest otwarta na salon lub jadalnię. W takim przypadku nie chcemy, by w części wypoczynkowej została położona zimna posadzka. W pokoju kładziemy więc panele, a w kuchni płytki. Wtedy teownik aluminiowy umiejętnie oddziela te typy podłoża i sprawia, że pomieszczenie jest spójne wizualnie, pomimo odrębnych rodzajów podłóg.

Poza tym, ten element może nie tylko estetycznie wyznaczyć granicę każdego pomieszczenia. Przydaje się również wtedy, gdy nie chcemy, by w naszym mieszkaniu pojawiły się progi. Teownik aluminiowy anodowany zabezpieczy krawędzie dwóch różnych podłóg i zapewni bezpieczne poruszanie się po mieszkaniu.

Decydując się na takie rozwiązanie wykończeniowe, szukajmy dobrej jakości tego typu elementów. Jeśli chcemy kupić trwałe teowniki, katalog, który możemy znaleźć na stronie producenta, z pewnością ułatwi nam wybór idealnych. Dzięki niemu kupimy te, które będą pasować nie tylko do stylu naszego mieszkania i podłóg, ale i nadadzą spójności przejściom pomiędzy płytkami a panelami czy parkietem a posadzką.

Więcej na https://pawotex.com/teowniki/

Teownik stalowy do zadań specjalnych

Teownik stalowy wyróżnia się dużo większą trwałością niż jego poprzednik. Dlatego warto wybrać go do wykończenia podłogi w pokojach, których używamy częściej i intensywniej. Możemy więc użyć go w piwnicy, garażu lub korytarzu. Jednym słowem, wszędzie tam, gdzie podłoże narażone jest na uszkodzenia mechaniczne. Takie usterki łatwo powstają w miejscach, gdzie mogą upaść ciężkie przedmioty lub, gdzie występuje większa wilgotność i zanieczyszczenie.

Wybierając wysokiej jakości teownik, stal nierdzewna okazuje się strzałem w dziesiątkę. Wyróżnia ją ponadprzeciętna trwałość i łatwy sposób montażu. Chcąc wykończyć mieszkanie materiałami najwyżej jakości, nie warto oszczędzać nawet na tego typu elementach. Dzięki temu, nasza podłoga będzie odpowiednio zabezpieczona i wolna od uszkodzeń, odkształceń i usterek. Wymiana podłoża nie będzie konieczna tak szybko, jak miałoby to miejsce, w przypadku zdecydowania się na łączenia niskiej klasy jakościowej.

Teowniki ze stali nierdzewnej można kupić w dwóch wariantach wielkościowych. Dopasujemy je więc do swoich potrzeb i do powierzchni, na której mają być zastosowane. Ich montaż nie przysporzy problemów. Do zainstalowania teowników potrzebujmy jedynie kleju lub silikonu. Bez względu na to, czy wybierzesz teownik aluminiowy, czy ze stali, każdy z nich posiada dodatkową warstwę ochronną. To gwarantuje, że będzie trwały i niepodatny na uszkodzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ