Tuning optyczny, czyli jak dobrać felgi do samochodu

Samochód to chluba każdego właściciela. Tym bardziej warto zadbać o jego wygląd i zdecydować się na tuning optyczny, który warto rozpocząć od wyboru felg. Jak je właściwie dobrać?

Samochód to chluba każdego właściciela. Tym bardziej warto zadbać o jego wygląd i zdecydować się na tuning optyczny, który warto rozpocząć od wyboru felg. Jak je właściwie dobrać?

Felgi stalowe czy aluminiowe – co jest lepsze w tuningu optycznym?

Nowe felgi to podstawowe części tuningowe, których zakup to prosty i skuteczny sposób na poprawienie wyglądu samochodu. Wybierając felgi warto zacząć od pytania o materiał ich wykonania. Na rynku dostępne są felgi aluminiowe i stalowe, oczywiście oba rodzaje mają swoje zalety i wady. Jednak, nie rozważając poszczególnych modeli, warto zaznaczyć, że felgi aluminiowe są zwykle tańsze, a równocześni trwalsze i lżejsze, są też obecnie najpopularniejsze. Jednak przede wszystkim felgi ze stopów lekkich są dużo bardziej estetyczne, a dobrze dobrane aluminiowe obręcze mogą znacznie poprawić wygląd samochodu. To od nich warto zacząć tuning auta.

Odpowiedni wymiar felgi ma znaczenie

Felgi muszą być dopasowane do konkretnego modelu samochodu oraz rodzaju opon, w które jesteśmy wyposażeni. Aby cały ten proces był łatwiejszy i sprawniejszy na każdej feldze są podane jej odpowiednie parametry, czyli rozstaw i ilość śrub montażowych, a także rozmiar felgi (jej szerokość i średnica).

Najważniejszy element w tuningu optycznym

Ostatnią, ale nie najmniej ważnym elementem jest estetyka. W końcu montaż felg aluminiowych to prawdziwy tuning optyczny. Najczęściej spotykanymi typami wzorów pięcioramienne, sześcioramienne, wieloramienne, szprychowe i charakterystyczny typ mesh. Oczywiście nie ma tu jednej, właściwej reguły podczas wybory konkretnych felg. Każdorazowo powinny być one dopasowane do modelu i naszej wizji. Smuklejszy i delikatniejszy wygląd to felgi wieloramienne. Pięcioramienne są najbardziej uniwersalne, ale przez to i mniej charakterystyczne, zaś typ mesh to nowoczesne, rozdwojone ramiona ułożone w literę „Y”, w sam raz dla fanów odważnego designu. Prawdziwy tuning auta to także nowoczesne felgi japan racing, czyli niesamowicie lekkie alufelgi dostępne w najnowocześniejszych i designerskich wzorach i kolorach.

Porady udzielił sklep z częściami do tuningu optycznego Neoncars.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ