Rok 2016 przyniósł znaczną podwyżkę cen ubezpieczeń OC i AC. Klienci ze zdziwieniem przecierali oczy widząc nowe stawki. Szczególnie pokrzywdzeni poczuli się właściciele samochodów, którzy mogli się pochwalić wieloletnią bezszkodową jazdą. Podejrzewano nawet zmowę cenową Towarzystw Ubezpieczeniowych. Podejrzenia nie zostały potwierdzone. Wyższe ceny były następstwem zwiększenia jakości obsługi poszkodowanego w tym skróceniem okresu oczekiwania na realne odszkodowanie.

Lepsza sytuacja poszkodowanego
01 kwietnia 2015 roku 5 Towarzystw Ubezpieczeniowych wprowadziło system bezpośredniej likwidacji szkód (BLS). Z czasem ilość Towarzystw które wprowadziły system BSL wzrosła. Daje to możliwość poszkodowanemu w wypadku likwidację szkody u swojego ubezpieczyciela. Nie musi on zmagać się z formalności i długo czekać na wypłatę odszkodowania.

Na rynku ubezpieczeniowym oprócz ceny zaczęła liczyć się jakość obsługi klienta.
Przez lata na rynku ubezpieczeniowym liczyła się cena, szczególnie przy zawieraniu ubezpieczenia obowiązkowego OC. Była ona niska kosztem jakości likwidacji szkód. Poszkodowany w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy był traktowany jako intruz, a likwidacja szkody była rozwleczona w czasie. Obecnie w systemie BLS towarzystwa między sobą załatwiają formalności i skutecznie egzekwują należności. Również w segmencie ubezpieczeń dobrowolnych AC i NNW można odnotować wzrost zadowolenia wśród klientów. Liczba nadużyć ze strony Towarzystw Ubezpieczeniowych jest zdecydowanie niższy.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe poza systemem BLS
Osoba poszkodowana w wypadku lub kolizji, która wykupiła ubezpieczenie w Towarzystwie które nie przystąpiło do BLS musi zgłosić się do ubezpieczyciela sprawcy i wszystkie formalności załatwić osobiście.

all-moto.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSerwis SAP
Następny artykułNarzędzia knipex

ZOSTAW ODPOWIEDŹ