Ciekawe akcesoria samochodowe mogą znacznie ułatwić nam codzienne życie. Niektóre z nich to niemal obowiązkowe wyposażenie. Przed zakupem warto zastanowić się, czego naprawdę potrzebujemy. Nie liczy się ilość, a jakość. Powinniśmy postawić na solidne i wytrzymałe produkty, które pomimo intensywnego użytkowania pozostaną w nienaruszonym stanie. Do najczęściej kupowanych elementów należą m.in. haki holownicze, boxy dachowe, bagażniki rowerowe, czy też czujniki parkowania.

Jak wybrać hak holowniczy?

Mogłoby się wydawać, że ten zakup należy do banalnych. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze lepiej unikać modeli uniwersalnych, które w teorii mają pasować do każdego samochodu. To się nie sprawdzi. Hak powinien być dopasowany do naszego modelu pojazdu. W zależności, czy jesteśmy posiadaczami sedana, hatchbacka, czy też kombi, powinniśmy wybrać inny typ haku. Duże znaczenie ma również, czy samochód posiada napęd na cztery koła. Ponadto istotnym jest, czy wprowadzono w nim różnego rodzaju zmiany seryjne m.in. przedłużenie tyłu.

Starannie dobrany hak holowniczy nie tylko będzie niezawodny w każdej sytuacji, ale również jego montaż nie sprawi nam najmniejszego problemu.
Nie zapomnij sprawdzić, jakie wymagania związane z montażem określa producent. Niekiedy niezbędnym jest podcięcie zderzaka. Najlepiej, aby nie było to w widocznym miejscu, gdyż wygląd naszego samochodu może znacznie się pogorszyć. Nie musimy jednak się obawiać, gdyż większość nowych haków holowniczych jest zaprojektowana w taki sposób, aby nie wpływać na stan wizualny zderzaka.

Wszystkie niezbędne akcesoria samochodowe znajdziesz na https://adamot.pl/

Ciekawym rozwiązaniem są również haki holownicze demontowalne. Dostępne są zarówno modele posiadające odkręcaną kulę, jak i wypinaną automatycznie. Co prawda haki wymagające odkręcania kuli są mało praktyczne, to jednak kosztują sporo mniej, niż modele automatyczne.
Nie możemy zapomnieć, że najważniejsze są parametry haka holowniczego – uciąg oraz nacisk pionowy. Zazwyczaj ich wartości są podobne niezależnie od producent, jednak należy być czujnym, gdyż mogą zdarzyć się wyjątki.

Box dachowy – na co zwrócić uwagę

Przymierzając się do zakupu boxu dachowego musimy wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale również wiele innych parametrów. Po pierwsze należy określić, jakich gabarytów bagaże przewozimy najczęściej. Box powinien mieć określoną pojemność i ładowność. Oczywiście możemy kupić model najbardziej pakowny, jednak jeśli nie potrzebna jest nam aż tak duża ilość miejsca, to wyrzucimy pieniądze w błoto.
Ważnym czynnikiem jest również długość wybranego przez nas bagażnika dachowego. Nie może być on dłuższy, niż długość dachu pojazdu. Najlepiej, aby był on około 10 cm krótszy. Wtedy będziemy mieć pewność, że box nie wpłynie negatywnie na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy.
Przy wyborze modelu dużą rolę odgrywa także sposób montażu. Powinien on przebiegać bezproblemowo i szybko, a także nie wymagać specjalistycznych narzędzi. Warto dopłacić i zakupić model z zintegrowanym wskaźnikiem siły mocowania.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ