Wiodący dietetyk ujawnia listę 5 niezbędnych witamin i minerałów pomijanych przy utrzymaniu celów w styczniu

0
1570

Najpopularniejsze postanowienia noworoczne zwykle dotyczą zmiany w diecie lub zwiększeniu poziomu aktywności fizycznej. Jednak podczas dokonywania zmian w planach żywnościowych lub wprowadzania do planu dnia reżimów aktywności fizycznej, najczęściej koncentrujemy się na osiągnięciu deficytu kalorycznego.

Jedną z głównych kwestii, która jest pomijana to dopilnowanie codziennego dostarczania wymaganych wartości odżywczych oraz uzupełnienie witamin i minerałów. Jeśli nie weźmiemy tego pod uwagę, możemy wpaść w niebezpieczną pułapkę, będącą mieszanką poczucia zmęczenia, znużenia i w konsekwencji wrócić do starych nawyków żywieniowych. Aby wytrwać w styczniowym postanowieniu i utrzymać najlepsze nowe nawyki żywieniowe, szef żywienia w Huel, jednej z najszybciej rozwijających się marek żywnościowych, wymienił 5 najważniejszych witamin i minerałów, które warto wziąć pod uwagę przy dotrzymywaniu noworocznych postanowień.

Cele w styczniu

Witamina D

Polscy eksperci od lat podkreślają, że ze względu na położenie geograficzne ponad 90 proc. Polaków ma niedobory witaminy D. To właśnie ona wpływa na wiele ważnych funkcji organizmu, ponieważ pomaga regulować poziom wapnia i fosforanów w organizmie. To ważne dla utrzymania zdrowych i silnych kości, szczególnie dla osób ćwiczących lub tych, które zaczęły ruszać się więcej niż zwykle. Witamina D jest również łączona bezpośrednio ze zdrowiem mózgu.

Niedobór witaminy D może w pojawić się w chłodniejszych miesiącach zimowych ze względu na brak światła słonecznego i mniejszej ilości czasu spędzonego na zewnątrz. Istnieją dwa źródła witaminy D (D2 i D3). Witamina D3 jest lepiej wchłaniana w organizmie, ale może być trudna do osiągnięcia optymalnego poziomu, zwłaszcza jeśli stosujesz dietę roślinną, ponieważ ta forma częściej występuje w jest zwykle bardziej obfite w produktach zwierzęcych. Jednym ze sposobów obejścia tego jest przyjmowanie przez dorosłych pochodnych witaminy D3 z suplementów.

Żelazo

żelazo

Żelazo jest ważne dla transportu tlenu w całym ciele. To szczególnie istotne podczas ćwiczeń:, czerwone krwinki, które zawierają hemoglobinę/hemoglobinę (USA), transportują żelazo do pracujących mięśni, pracujących, więc brak żelaza powoduje zmęczenie.  i zmęczenie. Jeśli ćwiczenia są częścią noworocznych postanowień, to upewnij się, że w diecie jest wystarczająco dużo żelaza – to pomoże zwiększyć  i utrzymać wydajność. Pokarmy zawierające żelazo to tofu, soczewica i fasola, a także mięso i ryby.

Magnez

Regeneracja jest ostatnią, ale równie ważną kwestią, jeśli chodzi o utrzymanie postanowień noworocznych. Jeśli ćwiczysz więcej niż zazwyczaj, ważne jest, aby nocą dać pozwolić organizmowi odpocząć, aby mógł odzyskać siły i przygotować się do następnej sesji treningowej. Magnez jest ważny dla bilansu energetycznego, ponieważ pomaga organizmowi odpocząć poprzez regulację melatoniny, czyli hormonu snu. Wiele rodzajów  żywności na bazie roślinnej jest bogate w magnez –jeśli jesteś weganem lub wegetarianem – to świetna wiadomość!

Cholina

Cholina

Cholina jest ważna dla prawidłowej transmisji impulsów nerwowych, ruchu mięśni i struktury komórek. Cholina może być produkowana przez organizm, ale w zbyt małej ilości, więc musimy dostarczyć ją z pokarmów. To sprawia, że cholina niezbędnym składnikiem odżywczym. Cholinę można znaleźć ją w szerokiej gamie produktów spożywczych, wyższe poziomy znajdują się w  produktach pochodzenia na bazie zwierzęcego, takich jak jaja i wołowina. Poziom choliny jest niższy w wielu produktach roślinnych, a prowadzenie diety na bazie roślin może prowadzić do niewystarczającego poziomu choliny. Najprostszym sposobem wobec tego jest więc stosowanie zróżnicowanej diety, która obejmuje rośliny strączkowe i ziarna.

Witamina C

Witamina C słynie z walki z przeziębieniem. To w jest rzeczywistości mit, który został zdemaskowany lata temu wśród ekspertów społeczności zajmujących się odżywianiem. Jednak, witamina C ma wiele korzyści. Jedną z nich jest to, że faktycznie odgrywa ważną rolę w procesie wspierania odbudowy mięśni po treningu. Witamina C jest doskonałym przeciwutleniaczem, który usuwa wolne rodniki, mogące prowadzić do zapalenia i niektórych chorób w organizmie.

Trudno dokładnie sprawdzić, czy na pewno zaspokajasz swoje codzienne zapotrzebowanie energetyczne i czy spożywasz odpowiednią ilość niezbędnych witamin i minerałów. Ważne jest, aby stosować zróżnicowaną i bogatą w składniki odżywcze dietę. Wybierając produkty Huel zyskujesz kompletny odżywczo posiłek i możesz upewnić się, że osiągasz zalecaną w Europie ilość wszystkich 26 niezbędnych witamin i minerałów. Każdy posiłek zawiera zalecaną równowagę wysokiej jakości węglowodanów, białka, tłuszczów i błonnika. Ponad połowa witamin i minerałów w Huel jest naturalna i pochodzi w jego głównych składników: owsa, brązowego ryżu, groszku, siemienia lnianego, słonecznika i MCT z orzechów kokosowych.

Aby dowiedzieć się więcej odwiedź www.pl.huel.com.

Więcej o James Collier

Firma Huel została współzałożona przez Jamesa Colliera, zarejestrowanego specjalistę ds. Żywienia, znanego specjalistę ds. Żywienia z ponad 27-letnim doświadczeniem w żywieniu i dietetyce. Na jego doświadczenie składa się również praca w brytyjskim National Health Services (NHS) jako dietetyk kliniczny obejmujący szereg obszarów klinicznych.

Informacje o Huel

Informacje o Huel

Misja Huel określana jako „Przyszłość żywności”, polega na tworzeniu kompletnej pod względem odżywczym, wygodnej i niedrogiej żywności o minimalnym wpływie na zwierzęta i środowisko. Produkty Huel są 100% wegańskie. Wraz z siedmioma odmianami proszku Huel (w tym opcja bezglutenowa), Huel ma w ofercie szereg produktów kompletnych pod względem odżywczym, w tym wygodny gotową do picia napój (Ready-to-drink) dostępną w trzech smakach oraz pierwszą na świecie pełnoziarnistą muesli i bar on-the-go, który stanowi idealną przekąskę.

Marka istnieje na rynku od 2015 roku i w styczniu 2020 roku sprzedała już 100 milionów posiłków w 100 krajach ustanawiając rekord w swojej kategorii produktowej.

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ