Wybór wygodnych skarpet – jakie cechy posiadają zdrowotne modele skarpet?

Jesteś osobą, która poszukuje wygodnych skarpet, które sprawią, że na stopach będą prawie nieodczuwalne? A może zmagasz się z problemem opuchniętych nóg, przez co zwykłe skarpety nie są wstanie podołać Twoim oczekiwaniom? Będąc w sklepie rzadko skupiamy się nad wyborem modelu skarpet. Zazwyczaj wybieramy je uwzględniając jedynie ich stylistykę, a to nie najważniejsza rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Aby skarpetki były elementem ubioru, który zadbają o naszą wygodę stóp, muszą posiadać przede wszystkim odpowiedni materiał. Dla każdego, kto chce zadbać o błogi komfort swoich stóp na co dzień, w dzisiejszym artykule przedstawimy kilka cech zdrowotnych skarpet.

Najważniejsze – wybór materiału

Jak już wspomnieliśmy wybór materiału podczas zakupu skarpet jest bardzo istotny. To od niego zależy nasze samopoczucie w ciągu dnia, czy też podczas intensywnej aktywności. Najlepszą tkaniną na skarpety jest bawełna i to najlepiej ta organiczna. Bawełna posiada wiele cennych właściwości – jest chłonna oraz świetnie przepuszcza powietrze. Oprócz tego skarpety wykonane ze 100% tego materiału są bardzo delikatne. Dzięki temu stopy nie mają możliwości na obtarcia, a zakończenie nie uwiera oraz nie wbija się w łydki, czy stopy.

Kolejnym popularnym materiałem na wygodne skarpety jest wiskoza. Wybór tego rodzaju materiału zapewnia lekkość oraz przewiewność. Na chłodniejsze dni w sam raz sprawdzą się modele wykonane z wełny. Skarpety wełniane zapewnią stałe uczucia ciepła, przy jednoczesnej filtracji powietrza, przez co nasze stopy będą odpowiednio dotlenione oraz wypoczęte.

Brak szwów

Osoby, które chcą posiadać na swoich stopach prawie niewyczuwalny materiał, powinny zdecydować się na specjalne skarpety bezszwowe. Tak wykonane skarpetki sprawdzą się dla osób z obrzękiem nóg, ale i również dla osób, które posiadają, niewydolność tętniczą, czy też żylną dolnych kończyn. Model bez szwów o specjalnym szyciu będzie poprawiać krążenie oraz sprawią, że będą prawie nie wyczuwalne. Dzięki zdrowotnym skarpetkom nogi będą lekkie oraz wypoczęte.

Jony srebra

Skarpetki, które w swojej strukturze posiadają jony srebra są polecane dla osób, które chcą zadbać o odpowiednią mikroflorę swoich stóp. Materiał z jonami srebra posiada właściwości antybakteryjne oraz przeciw zapachowe. Pamiętajmy, że żaden but nie zapewni nam odpowiedniej oddychalności. Z tego względu polecane są dla osób z nadpotliwością stóp, które chcą przez cały dzień czuć się komfortowo bez przykrych zapachów.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ