Wypożyczenie samochodu a minimalny wiek i staż kierowcy

Młodzi kierowcy bardzo często są zainteresowani wypożyczeniem samochodu z wypożyczalni. Zazwyczaj biorą pod uwagę taką opcję, gdy planują wyjazd na wakacje lub ich prywatne auto nie jest w tym momencie sprawne, bo np. przebywa u mechanika. Czy każdy młody kierowca może podpisać umowę z wypożyczalnią?

Minimalny wiek i staż kierowcy niezbędny do wypożyczenia samochodu

Większość profesjonalnych wypożyczalni samochodów, jak np. carfree.pl, udostępnia swoje pojazdy osobom, które ukończyły 21 rok życia i posiadają prawo jazdy przynajmniej od roku. Inne wypożyczalnie mogą oczywiście mieć inne zasady, czyli np. wymagać dłuższego stażu prowadzenia samochodów. Jeśli natomiast chodzi o wiek, to zazwyczaj limit 21 lat jest najpopularniejszy.

Inne istotne informacje dotyczące wypożyczania samochodów

Szukając dobrej wypożyczalni, z której wypożyczymy samochód, warto wziąć pod uwagę te, które nie tylko oferują najniższe stawki za udostępnienie pojazdu, ale również dają swoim klientom szereg ciekawych promocji. To na przykład darmowe podstawienie samochodu lub brak kaucji w przypadku niektórych modeli (zazwyczaj wszystkich poza tymi o najwyższej klasie – Premium).

Sposób zamawiania samochodu, limity kilometrów i ubezpieczenie – najważniejsze kwestie

Dobrze jest też sprawdzić, która wypożyczalnia udostępnia najszybszą opcję zamówienia auta, np. całkowicie online lub przez kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta. Duże znaczenie dla kierowcy powinno mieć również to, czy dana firma daje pełne ubezpieczenie pojazdu – jest to szczególnie istotne dla kierowców z niewielkim doświadczeniem w prowadzeniu auta. Istotne jest również to, czy firma ma ustalone limity kilometrów. Zazwyczaj w wynajmie do 30 dni nie ma takich ograniczeń.

Jeżeli interesuje Cię wypożyczenie samochodu w stolicy, to zapraszamy do zapoznania się z naszym kolejnym artykułem poradnikowym pt. „Rent a car. Gdzie najlepiej wypożyczyć samochód z lotniska w Warszawie na Okęciu?”.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ